Okuma B2 İngilizceden C1 İngilizceye nasıl geliştirilir?

Hocam tekrardan rahatsız ediyorum ben oxford 3000'e de çalışayım dedim, bunun içinde bir tane Memrise kursu buldum. Memrise iyi midir bu kurs?

Evet güzel. İlk 3000 kelimeden başlayıp sonra üstte attığım B2 ve C1 kelimelerine bakabilirsiniz. Çok kolay gelen olursa şuradaki tuştan biliyorum işaretleyin:

1713717689873.png

Hocam tekrardan rahatsız ediyorum ben oxford 3000'e de çalışayım dedim, bunun içinde bir tane Memrise kursu buldum. Memrise iyi midir bu kurs?

Hocam yalnız kelimeleri direkt bir listeden ezberlemek (Oxford 3000 gibi) kalıcı olmaz. Makale, haber, kitaplar (seviyenize göre) okuyup bulduğunuz kelimelerin anlamını çıkararak cümlede kullanımlarıyla öğrenirseniz daha kalıcı olur.

Hocam yalnız kelimeleri direkt bir listeden ezberlemek (Oxford 3000 gibi) kalıcı olmaz. Makale, haber, kitaplar (seviyenize göre) okuyup bulduğunuz kelimelerin anlamını çıkararak cümlede kullanımlarıyla öğrenirseniz daha kalıcı olur.
Zaten bunu için Memrise kullanacağım diğer program pek mantıklı değildi.

Memrise zaten ezbere anlatmıyor pek eğlenceli bir şekilde tam Duolingo gibi olmasada ona benzer şekilde anlatıyor.

Geri
Yukarı