Okuma hızı düşük SSD çözümü nedir?

jackarmis

Kilopat
Merhaba, az önce konu açtım ama yanlış anlaşıldı. Çözümü nedir demek istemiştim fakat arkadaşlar fotoğrafta yazanları yazmışlar. Ben şimdi bu SSD'yi ne yapmalıyım. 7 ay önce Vatan'dan almıştım. Gidip garantiye mi yollayım?(Bunu hiç istemiyorum 2 gün bile PC'siz zor yaparım, son çareyse ancak) ya da formatla falan çözülür mü? Değerleri aşağıya bırakıyorum.
Kullandığım SSD: Corsair 480 GB MP510 3480MBOkuma/2000MB yazma.

ssd saglk.png

Kullandığım SSD: Corsair 480 GB MP510 3480MBOkuma/2000MB yazma.

Ben değerlerde aşırı bir gariplik göremedim ? Yazma hızı düşük sadece biraz. Yazma hızı belirtildiği gibi değil olarak garantiye yollayabilirsiniz.

E o zaman ben ne yapacağım şimdi? 2000 okuma hızı diye satarlarken 600 çıkıyor. Sağlık durumu iyi diye değişim falan yapıp yardımcı olmayacaklar mı? Bunun bir çözümü falan yok mu?
Benim SSD'de 500MB diye almıştım fakat 300-350 arası veriyor. Bu bir sorun olarak görmüyorum. Eğer sen sorun olarak görüyorsan garantiye verebilirsin.

Ve başka bir alternatif olarak benim anakartım Z-390 Mortar.
  • M2_1 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
  • M2_2 Supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2280 storage devices

Format ile çözüleceğini sanmıyorum.
Değerler aynı görünüyor ama bir de diğer M.2 portuna takmayı dener misiniz?

Böyle sorunlara müdahele edilmesi bir hayli zor. Yazılımsal çözümler düşünebilirsiniz. Secure erase vs.

Ben değerlerde aşırı bir gariplik göremedim ? Yazma hızı düşük sadece biraz. Yazma hızı belirtildiği gibi değil olarak garantiye yollayabilirsiniz.
Nasıl bir gariplik göremedin? %50 daha az yav %50?
Benim SSD'de 500MB diye almıştım fakat 300-350 arası veriyor. Bu bir sorun olarak görmüyorum. Eğer sen sorun olarak görüyorsan garantiye verebilirsin.
Bro aynı şey değil. 2000 derken 600 çıkması ne demek.
  • M2_1 supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
  • M2_2 Supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s, 2280 storage devices

Format ile çözüleceğini sanmıyorum.
Değerler aynı görünüyor ama bir de diğer M.2 portuna takmayı dener misiniz?
Deneyemem çünkü bilmiyorum. Vatan'daki arkadaşlar takmıştı. Anakartım Z-390 Mortar. Aslında benim için bu sorun değil fakat LoL'de 5v5lerde Fps düşüyor ve anlık 1-2 saniye kasma giriyor. SSD yapıyor dedikleri için bu kadar konu açtım. Napabilirim diye.

Aslında bunu fazla sorun etmenize gerek yok. SSD'leri HDD'lerden temel olarak ayıran şey erişim süresidir. HDD'de bu 10 milisaniye iken SSD'de 0.1 milisaniyedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı