Okuma hızı düşük SSD çözümü nedir?

Dostum aynı SSD bende de var ve aynı problemi ben de yaşadım. Tamamen aynı problem hem de :D. Ben format atınca düzeldi açıkçası belki doluluk boşluk oranıyla alakalıdır. Şimdi yaptığım testin sonucunu atayım.
Hatta as SSD Benchmark ile denersen normal sonuç alma ihtimalin var.(sanırım test etme şekilleri farklı o yüzden tam detaylarını bilmiyorum)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,6 KB · Görüntüleme: 30
Dostum aynı SSD bende de var ve aynı problemi ben de yaşadım. Tamamen aynı problem hem de :D. Ben format atınca düzeldi açıkçası belki doluluk boşluk oranıyla alakalıdır. Şimdi yaptığım testin sonucunu atayım.
Hatta as SSD Benchmark ile denersen normal sonuç alma ihtimalin var.(sanırım test etme şekilleri farklı o yüzden tam detaylarını bilmiyorum)
İçime su serptin ya. İlk bir SSD Benchmark ile deneyim olmadı format atayım. Bana indirme linki atar mısın SSD Benchmark'ın rica etsem.

Edit: E sen crsytal disk mark'tan yapmışsın. Değerler normal görünmüş. Sende de aynı sorun halen devam etseydi geçerli olurdu bu. O zaman deneyeceğim tek yol format kaldı.

Yorumumu güncelledim.

Edit: E sen crsytal disk Mark'tan yapmışsın. Değerler normal görünmüş. Sende de aynı sorun halen devam etseydi geçerli olurdu bu. O zaman deneyeceğim tek yol format kaldı.

Edite cevap: :) ben SSD'yi ilk aldığımda değerler normaldi. 1-2 ay sonra falan test ettiğimde değerin 600 MB writespeede düştünü gördüm. 4-5 ay 600 MB writespeed ile kullandım. Sonra format atmam gerekti bilgisayara ve formattan sonra test yaptığımda düzeldiğini gördüm. Formatı atalı 2-3 ay oluyor ve hala test değerleri gördüğün gibi normal.

edite cevap: :) Ben ssd yi ilk aldığımda değerler normaldi. 1 ay sonra falan test ettiğimde değerin 600mb writespeede düştünü gördüm. 4-5 ay 600mb writespeed ile kullandım. Sonra format atmam gerekti bilgisayara ve formattan sonra test yaptığımda düzeldiğini gördüm. Formatı atalı 2-3 ay oluyor ve hala test değerleri gördüğün gibi normal.
Tamam bro ben bir format ayarlayım o zaman. İnşallah benim sorunum da düzelir.

Umarım düzelir :). Ben çok üzülmüştüm SSD problemli çıktı diye ama senin gibi garantiyle uğraşmak istemedim ne de olsa 600 MB/w kötü bir değer değil sadece vaadedilenin altında.
Ben biraz bilgisayar özürlüsüyüm bro. Format atmayı bile bilmiyorum. Net kafeciye götürcem o 5 dakikada formatlıyor. İnternetten 30 TL'ye key almıştım orjinal yapmak için. Format attığımda hala geçerli olur mu acaba?

Chipset sürünüzün doğru ve son sürüm olduğundan emin olun.
Eğer notebook üzerinde kullanıyorsanız aynı testi şarj cihazı takılıyken yapın.
Güç Seçenekleri altında PCI Güç tasarrufunu kapalı olarak seçin.

öncelikle @xearhtain arkadaşın söylediği şeyleri denemenizi öneririm ben de.
Ben biraz bilgisayar özürlüsüyüm bro. Format atmayı bile bilmiyorum .NET kafeciye götürcem o 5 dakikada formatlıyor. İnternet'ten 30 TL'ye Key almıştım orijinal yapmak için. Format attığımda hala geçerli olur mu acaba?

Bu soru içinde: Ben de 30TL'ye almıştım Windows 10 Pro key. Ben format attığımda tekrar satın almam gerekmedi. (Garanti veremem tabii ki de)

Geri
Yukarı