Okuma Yazma hızının fazla olmasının etkisi var mı?

aybrkync

Hectopat
Daha fazla  
SSD olarak 2 yıl boyunca Corsair Force serisini kullanıyordum. 240 GB ve 500 mb/s okuma ve yazması var. M.2 SATA SSD’ye geçiş yaptım (Corsair MP510 480GB). MP510’nun okuma yazma değerleri 3480mb/s - 2000mb/s. Bu geçişte performans olarak gözle görülür bir farkı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük kullanımda hiçbir değişiklik olmaz desek yeridir. Profesyonel olarak ağır dosyalarla uğraşıp sürekli aktarım yapan biriyseniz bayağı fark olur.

Gözle göremezseniz acilen doktora gitmeniz gerekir.
😀
SSD olarak 2 yıl boyunca Corsair Force serisini kullanıyordum. 240 GB ve 500 mb/s okuma ve yazması var. M.2 SATA SSD’ye geçiş yaptım (Corsair MP510 480GB). MP510’nun okuma yazma değerleri 3480mb/s - 2000mb/s. Bu geçişte performans olarak gözle görülür bir farkı olur mu?
Oyunlarda harita yükleme bölümlerinde hızlanma olacaktır. Önemli olan değişim ağır dosyalarla uğraşınca fark edersiniz.

Oyunlarda Harita yüklemelerinde, Windows Açılış hızında, Render vs ile uğraşıyorsanız bunların hızlarında görürsünüz. Onun dışında FPS'e etki etmez. Varsa Drop'u düzeltir.

Cevaplarınız için teşekkürler :). Tek sorunum aslında Pwieh’in dediği gibi oyunlarda anlamsız droplardı onu düzeltiyorsa yeter bana.

Fiyat farkı çoksa ki çok; ben bu durumda hız yerine boyuttan yana kullanıyorum tercihimi. Yani 3000 mb+ hızlarda 250 gb kapasiteli SSD yerine, 1500 mb veya 500 mb hızlarında 500 gb kapasiteli alabiliyorsam kesinlikle 500 gb olanı alırım. Hız spesifik durumlar dışında hissedilmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı