Okumak için tiyatro kitabı

hucre on bir

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Hamleti okudum çok beğendim. Okumak için tiyatro metin kitapları önerileriniz bekliyorum.

Marlowe'un Doctor Faustus'u, Oscar Wilde'ın The Importance of Being Earnest'ı aklıma ilk gelenler. Ayrıca Shakespeare'i sevdiysen diğer oyunlarını da okumalısın. Macbeth, A Midsummer Night's Dream, Taming of the Shrew, Romeo and Juliet şahsen benim önerebileceğim kitaplardan. Medea gibi eski Yunan trajedilerine de bak mutlaka, çok güzel şeyler var.

Shakespeare'in Hamlet'ini sevdiysen, Venedik Taciri'ni de tavsiye ederim. İlgi çekici bir hikayedir. Sinemaya bile uyarlandı, hattâ Shakespeare'in haklı mı haksız olduğuna tam karar veremediğimiz tuhaf Yahudi karakter Shylock'u Al Pacino oynamıştı.

edit: ağustos'ta sorulmuş soru, ama önemli değil, tavsiye tavsiyedir.

Edebiyatımız da ilk tiyatro örneği olan Şinasi'nin Şair Evlenmesi'ni çerez olarak okuyabilirsiniz.
İlkler ilkeldir denirmiş şair evlenmesini düşünmüyorum. Genede ilginiz için teşekkürler.

Cevaplar için teşekürler. Konu güncel. Hala tavsiyelerinizi beklerim. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı