Okunur.net - Özensiz Habercilik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Haberin başlığı bu: "Suudi Arabistan’da Başını Açan Meryem Uzerli’ye Kırbaç Cezası!" Gören de kadına ceza verildi sanacak. Halbuki yok öyle bir şey. Böyle bir ihtimali haber yapan Ak-İt'ten örnek alıp olayı olmuş gibi pazarlamaya çalışan, tık avcısı habercilik. Nefret ediyorum bu tür yanıltıcı başlık ile haber yapan sitelerden.

Okunmaz. Net.

Kendilerinden bir açıklama geldi, paylaşıyorum:

Merhaba,

Size Okunur.net adına yazıyorum. Forumda yazmış olduğunuz yazıyı gördükten sonra şunu belirtmek isteriz ki Clickbait Habercilik yapan bir içerik sitesi değiliz ve açıkcası bizi üzdü bu yorumlarınız. Editörlerimizin gözünden kaçmış talihsiz bir içerik üzerinden ağır ithamlar kullanarak bizi Ak-it gibi gazetecilik yapanlar ile bir tutmanız hiç doğru değil. Biz bu içeriği kaldırdık çünlü hiç bir zaman Clickbait yapacak olan bir site değiliz. Talihsizce editörlerimizin gözünden kaçırdığı içerik olabilir ama bunlar hemen düzeltiyor bilmenizi isterim.

Bunun üzerine başlığı güncelliyorum. Lakin yine de edittörleriniz ya da onu kontrol eden merci işini daha iyi yapmalı.

Son düzenleme:
O paçavrayı ciddi ciddi okuyan yoktur diye umuyorum. (Ak-İt)
Clickbait olayını çoğu yerde kullanıyorlar, kapak farklı içerik farklı. Hit almalarının başka yolu yok tabii.

Habercilik herkese yakışmaz tabiki. İşin birde bu boyutu var ne yazık ki:

d6d80e148fa841ff9db526d35293f984.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Habercilik herkese yakışmaz tabiki. İşin birde bu boyutu var ne yazık ki
Akit ve Sözcü'den nefret ediyorum.
Haberin başlığı bu: "Suudi Arabistan’da Başını Açan Meryem Uzerli’ye Kırbaç Cezası!" Gören de kadına ceza verildi sanacak. Halbuki yok öyle bir şey. Böyle bir ihtimali haber yapan Ak-İt'ten örnek alıp olayı olmuş gibi pazarlamaya çalışan, tık avcısı habercilik. Nefret ediyorum bu tür yanıltıcı başlık ile haber yapan sitelerden.

Okunmaz. Net.
Hocam başlığı açan da bir kadın yani, yazık cidden. Clickbait'in anasını ağlatmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı