Çözüldü Old-dos.ru güvenli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, ben nostalji için Windows Beta sürümlerini indireceğim fakat MalwareBytes trojan olarak algıladı.
bandicam 2019-11-03 16-37-27-988.jpg

Site: Old Dos RU
VT sonucu: a31ea2ae413aa98a38d2caa893756f3d85e520f30d43b2f62cbd4acfe4c1ef6b
Bu site güvenli midir? @Murat5038, @24099, @Kaspersky Kullanıcısı, @EmreSploit

Çözüm
MalwareBytes Anti-Malware'dır, Anti-Virüs değil. İlk bunu kavrayın. Daha sonra false positive nedir, Anti-Virüs ve Anti-Malware arasında ne fark vardır araştırın, sonra yorum yaparsınız. :D
Sizin gibi, her şeyi bildiklerini sananları görünce gülüyorum.
"Sitenin içeriği temiz." İndirttiği uygulamalar hakkında bir yorum yapmadım.
Bağlantı kurduğu IP adresinden birisi birkaç zararlı dosyayla ilişkili. O zararlı dosyalar, "Trojan" olarak AVler tarafından algılanmış. MalwareBytes'ın siteyi, "Trojan" Olarak algılamasının sebebi bu olabilir.

Siteden çıkarılan dosyaların MD5'ini alıp tarama yaptım ve hepsi temiz çıktı.
Bağlantı kurduğu IP adreslerinden biri şüpheli, diğerleri temiz. DNS istekleri temiz.
Temiz gözüküyor ama bu siteyi kullanmanızı tavsiye etmem. Tasarımının eskiye dayalı ve çok kötü olması ayrıca bilinmedik bir site olması benim için bu sitenin, güvenilir olmayan siteler kategorisine girmesine sebebiyet.
Sitenin içeriği ise dediğim gibi temiz çünkü DNS isteklerinde ve bağlantı kurduğu IP adreslerinde birisi hariç sorun görünmüyor.
Siteden çıkarılmış dosyaların MD5'ini alıp tarattım, hepsi temiz çıktı.
Ancak şüpheli bir IP adresi yakaladım.
Yakaladığım IP adresi bu siteden indirilen zararlı birkaç programla ilişkili, yüksek ihtimal. MalwareBytes'ın Trojan olarak algılamasının sebebi bu olabilir.

Son düzenleme:
MalwareBytes Anti-Malware'dır, Anti-Virüs değil. İlk bunu kavrayın. Daha sonra false positive nedir, Anti-Virüs ve Anti-Malware arasında ne fark vardır araştırın, sonra yorum yaparsınız. :D
Bağlantı kurduğu IP adresinden birisi birkaç zararlı dosyayla ilişkili. O zararlı dosyalar, "Trojan" olarak AVler tarafından algılanmış. MalwareBytes'ın siteyi, "Trojan" Olarak algılamasının sebebi bu olabilir.

Bağlantı kurduğu IP adreslerinden biri şüpheli, diğerleri temiz. DNS istekleri temiz.

Son düzenleme:
Çözüm
MalwareBytes Anti-Malware'dır, Anti-Virüs değil. İlk bunu kavra. Daha sonra false positive nedir, Anti-Virüs ve Anti-Malware arasında ne fark vardır araştır, sonra yorum yaparsın. :D
Bağlantı kurduğu IP adresinden birisi birkaç zararlı dosyayla ilişkili. O zararlı dosyalar, "Trojan" olarak AVler tarafından algılanmış. MalwareBytes'ın "Trojan" olarak algılamasının sebebi bu olabilir.

Yani şimdi oradan Windows 2000/Whistler/Whistler Server/.NET Server indirebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı