Oldschool Rap vs Newschool Rap

Agharta

Centipat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Siz hangi türü tercih ediyorsunuz? Ben hep oldschool sevimişimdir. Sözleri, beatleri...
Newschool'a alışamadım.

Güzel bir oldschool beat:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz hangi türü tercih ediyorsunuz? Ben hep oldschool sevimişimdir. Sözleri, beatleri...
Newschool'a alışamadım.

Güzel bir oldschool beat:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oldschool rapi tertemiz ve harbiden sağlam bir tarzdır, newschool tarz daha çok kestim astım biçtim tarzında ikisi de bence gayet iyi ama newschool daha çok hypelıyor.

Oldschool ile tanımladığınız EMINEM ise; Vanilla ICE, Mc Hammer, KLF, Technotronic flan ne oluyor? Ki bunlar Run DMC gibi eskilere göre "new beat" / "New Wave" olarak tanımlanıyordu.
Günümüz Rap ine "Cacık" tanımlaması yapıyorum ben.

Oldschool ile tanımladığınız EMINEM ise; Vanilla ICE, Mc Hammer, KLF, Technotronic flan ne oluyor? Ki bunlar Run DMC gibi eskilere göre "new beat" / "New Wave" olarak tanımlanıyordu.
Günümüz Rap ine "Cacık" tanımlaması yapıyorum ben.
Single Factor doğru diyor, biz hatta tüm rap dünyası, 90larda Oldschool Rap için 1979-1988 yılları arası için kullanırdık. 1988 sonrası New School'du. Ben de az önce başlık açtım, Oldschool Rap yazdım 90'lardaki rapleri kastederek, bu yanlış tabii, 90'ların rapleri new school.

Geri
Yukarı