Olmayan görüntü bağdaştırıcıları görünüyor

Revex

Picopat
Daha fazla  
Merhaba daha yeni bilgisayar topladık ama bilgisayarı sıkıntısız kullanamıyorum. Ya Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı geliyor ya da Amd Radeon Graphics geliyor. Amd Radeon Graphics DDU ile kaldırmama rağmen Windows'da güncellemeleri denetlediğimde (Advanced Micro Devices, Inc. - Display) sürücü güncellenmiş gösteriyor ve Amd Radeon Graphics geri geliyor. Ne yapmalıyım?

1716232586330.png
1716233052826.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba daha yeni bilgisayar topladık ama bilgisayarı sıkıntısız kullanamıyorum. Ya Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı geliyor ya da Amd Radeon Graphics geliyor. Amd Radeon Graphics DDU ile kaldırmama rağmen Windows'da güncellemeleri denetlediğimde (Advanced Micro Devices, Inc. - Display) sürücü güncellenmiş gösteriyor ve Amd Radeon Graphics geri geliyor. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 2200643Eki Görüntüle 2200659
"AMD Radeon Graphics" sizin işlemcinizin dahili grafik işlemcisidir. Microsoft Temek Görüntü bağdaştırıcısı ise sistemden kaldırılmaz. Güvenli Modda başlattığınızda bu sürücü üzerinden görüntü alırsınız.

Eki Görüntüle 2200643Eki Görüntüle 2200659
Hocam bu durum gayet normal Microsoft’u istesenizde kaldıramazsınız kaldırdınız diyelim ekrana görüntü gelmez bu sefer temel grafik bağdaştırıcısı o ekran kartınız o bağdaştırıcı sayesinde çalışıyor dahili bir birim aslında bilgisayarınızın içinde.

"AMD Radeon Graphics" sizin işlemcinizin dahili grafik işlemcisidir. Microsoft temek görüntü bağdaştırıcısı ise sistemden kaldırılmaz. Güvenli modda başlattığınızda bu sürücü üzerinden görüntü alırsınız.

AMD Radeon Graphics nasıl kaldırabilirim?

FH4'te 100FPS alıyorum 4070 Ti Super ile.

AMD Radeon Graphics nasıl kaldırabilirim?

FH4'te 100FPS alıyorum 4070 Ti Super ile.
AMD güncelleme denetlerken driver'ı ekleyecektir zaten. Onu da kaldıramazsınız. Neden kaldırmak istiyorsunuz ki?

FH4'e girilmiyor.
Görev çubuğundaki sağdaki küçük oka tıklayın. NVIDIA simgesine sağ tıklayın. NVIDIA denetim masasına tıklayın. 3D ayarlarını yönetilmesi sekmesini seçin. Üstten program ayarlarını seçin. Oyununuzu seçin. Seçtikten sonra üstteki seçenekten yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneğini seçin. Şu an PC başında değilim seçenek isimlerini tam doğru hatırlamıyor olabilirim.

Görev çubuğundaki sağdaki küçük oka tıklayın. NVIDIA simgesine sağ tıklayın. NVIDIA Denetim Masası'na tıklayın. 3D ayarlarını yönetilmesi sekmesini seçin. Üstten program ayarlarını seçin. Oyununuzu seçin. Seçtikten sonra üstteki seçenekten yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneğini seçin. Şu an PC başında değilim seçenek isimlerini tam doğru hatırlamıyor olabilirim.

1716380439234.png

Üstteki seçenek hangisi?

Görev çubuğundaki sağdaki küçük oka tıklayın. NVIDIA simgesine sağ tıklayın. NVIDIA Denetim Masası'na tıklayın. 3D ayarlarını yönetilmesi sekmesini seçin. Üstten program ayarlarını seçin. Oyununuzu seçin. Seçtikten sonra üstteki seçenekten yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi seçeneğini seçin. Şu an PC başında değilim seçenek isimlerini tam doğru hatırlamıyor olabilirim.

BIOS üzerinden iGPU özelliğini kapatmam gerekiyor diye biliyorum ama bende iGPU diye bir özellik yok.

Anakart: Asus Tuf Gaming B650M-E AMD B650 AM5 Soket DDR5 6400 Micro ATX Anakart - incehesap.com

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2201790

Üstteki seçenek hangisi?

BIOS üzerinden iGPU özelliğini kapatmam gerekiyor diye biliyorum ama bende iGPU diye bir özellik yok.

Anakart: Asus Tuf Gaming B650M-E AMD B650 AM5 Soket DDR5 6400 Micro ATX Anakart - incehesap.com
iGPU her anakart desteklemez.

1716393902124.png

Yanış hatırlamışım üzgünüm. Program ayarlarından değil genel ayarlardan tercih edilen grafik işlemcisini yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak seçip deneyin.

Geri
Yukarı