Omacp nedir?

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Hayırlı günler, telefonumu yeni açtığımda bu bildirim ile karşılaştım. Arama yapınca virüs gibi yazılar, bazıları da Android telefonlarda olan özelik olarak tanımlıyor bunu. Kaspersky ile tarama yapınca temiz çıktı ve biraz zaman sonradan kayboldu. Gerçekten bilen birisi yanıtlayabilir mi rica etsem?
Ayrıyeten uygulamalar kısmından buldum bu Omacp olan dosyayı ve mobil veri kullanımını kapattım uygulamaya özel ve izinlerde de SMS ve telefon olduğunu gördüm bunlara izin verilmişti, reddet demek istedim ama cihazın çalışabilmesi için izin zorunludur diyor.

WhatsApp Image 2023-04-14 at 04.54.03.jpeg

WhatsApp Image 2023-04-14 at 05.11.38.jpeg

WhatsApp Image 2023-04-14 at 05.10.04 (1).jpeg

Telefondan bilgisayara bağlandım ve bunun ile karşılaştım MediaTek olarak gözükmekte.

Screenshot_15.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Görüntüledim o konuları ikisinde de farklı şeyler söyleniyor gerçekten bilen birisinin konuya vakıf birisinin yazmasını istedim.

Görüntüledim o konuları ikisinde de farklı şeyler söyleniyor gerçekten bilen birisinin konuya vakıf birisinin yazmasını istedim.

İki konuda da silinmesi gerektiği söylenmiş zaten bence çok derin teknik bir analiz yapmaya falan gerek yok silin gitsin.

Hayırlı günler, telefonumu yeni açtığımda bu bildirim ile karşılaştım. Arama yapınca virüs gibi yazılar, bazıları da Android telefonlarda olan özelik olarak tanımlıyor bunu. Kaspersky ile tarama yapınca temiz çıktı ve biraz zaman sonradan kayboldu. Gerçekten bilen birisi yanıtlayabilir mi rica etsem?
Ayrıyeten uygulamalar kısmından buldum bu omacp olan dosyayı ve mobil veri kullanımını kapattım uygulamaya özel ve izinlerde de SMS ve telefon olduğunu gördüm bunlara izin verilmişti, reddet demek istedim ama cihazın çalışabilmesi için izin zorunludur diyor.

Eki Görüntüle 1739321

Eki Görüntüle 1739325

Eki Görüntüle 1739323

Telefondan bilgisayara bağlandım ve bunun ile karşılaştım MediaTek olarak gözükmekte.

Eki Görüntüle 1739332
Bir cevap buldunuz mu? Aynı şey telefonumda var, ben de birçok yerden baktım çoğu sistem uygulaması diyor çoğu virüs diyor siz ne yaptınız?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı