Çözüldü Android'deki Omacp virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Telefon markası GM 22 Pro.

Telefon açılırken omacp bildirimi geliyor uygulamayı durdurmaya zorladım ama hala virüs olup olmadığından emin değilim internette virüs olduğunu bazıları ise SMS için lazım olduğunu söylemişler silmeye de korkuyorum. Konuyla alakası var mı bilmiyorum ama SIM kartı taktiğim günden beri uygulama var bende anlamadim.
Telefon 2 kere formatlandı;
Biri normal format (ayarlardan)
Biri hard reset şeklinde ve hala uygulama silinmedi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220622-120554.png
    Screenshot_20220622-120554.png
    70,9 KB · Görüntüleme: 188
Çözüm
Telefon markası GM 22 Pro.

Telefon açılırken omacp bildirimi geliyor uygulamayı durdurmaya zorladım ama hala virüs olup olmadığından emin değilim internette virüs olduğunu bazıları ise SMS için lazım olduğunu söylemişler silmeye de korkuyorum. Konuyla alakası var mı bilmiyorum ama SIM kartı taktiğim günden beri uygulama var bende anlamadim.
Telefon 2 kere formatlandı;
Biri normal format (ayarlardan)
Biri hard reset şeklinde ve hala uygulama silinmedi.
Cihazınız Mediatek işlemcili, o uygulama sistem parçası.
Peki silip falan ettinizmi hala duruyor mu?

Durmuyor kendiliğinden kayboldu güncellemeyle kalktı galiba bende ama sorun çıkarmadı.

Peki silip falan ettinizmi hala duruyor mu?

Bence bir şey olmaz endişelenmenize gerek yok.

1701542940435.png

Bilgisayara bağladığımda telefonu böyle görünüyor bende bu da işlemciye ait bir dosya.

Başka bir yerden aldım fotoyu ama bende de böyle.

Durmuyor kendiliğinden kayboldu güncellemeyle kalktı galiba bende ama sorun çıkarmadı.

Bence bir şey olmaz endişelenmenize gerek yok.

Eki Görüntüle 2038997

Bilgisayara bağladığımda telefonu böyle görünüyor bende bu da işlemciye ait bir dosya.

Başka bir yerden aldım fotoyu ama bende de böyle.

Teşekkür içimi rahatlattınız iyi akşamlar.

Başka bir konuda nasıl yapıldığı yazıyordu oradan aldım fotoyu.

Vallahi reis anlayamadım ama inşallah virüs değildir. Sistem uygulaması da mobil veri falan kullanmamış izinlerde telefon ve mesajlar var depolamada 160KB böyle yani inşallah bir şey yoktur.

İlgilendiğin içinde teşekkürler.

Bilmediğiniz şeyler indirmeyin oyunları APK olarak da indirmeyin linklere basmayın falan filan zaten bunları yapıyorsanız hiçbir şey olmaz.

Bir zamanlar hiç dikkat etmezdim buna bu yılın başlarında biraz sıkıntı çektim telefonu falan sıfırladım ondan sonra hiç yapmadım. Bundan sonra da dikkat edeceğim.

Geri
Yukarı