Omega 3 mü C vitamini mi daha önemli?

C vitamini, domates, limon, maydanoz gibi besinlerde de bulunur 🙂.
Evet hocam az önce baktım ki karpuz C vitamini deposuymuş saydığınız besinlerde aynen bol C var. Kiraz kavun üzüm ve bir çok meyve sebze de bol C bulunuyor.

Omega 3 mantıklı gibi :)
Böyle bir soru olamaz. Sizde hangisi eksik ise o alınır. Eksik olmayan vitamin toksik etki yapar sağlığa zararlıdır.
Depolanan vitaminlerden bahsetmiyorum. Bu saydıklarım C Vitamini B vitaminleri fazlası idrarla atılıyor o yüzden günlük alınmalı. Özellikle C Vitamini günlük alınmalı. C vitamini maksimum üst sınırı 2 gram diye biliyorum çoğu tablet veya efervesan 1000mg 1 gram yani.
Aynı şekilde Omega 3 te günlük alınmalı.

Depolanan vitaminlerden bahsetmiyorum. Bu saydıklarım C Vitamini B vitaminleri fazlası idrarla atılıyor o yüzden günlük alınmalı. Özellikle C Vitamini günlük alınmalı. C vitamini maksimum üst sınırı 2 gram diye biliyorum çoğu tablet veya efervesan 1000mg 1 gram yani.
Aynı şekilde Omega 3 te günlük alınmalı.
Günlük alınır diye bir şey yok. Eksik hangiis ise ona göre beslenilir. Vitamin sadece çok ağır durumlarda alınır.

Günlük alınır diye bir şey yok. Eksik hangiis ise ona göre beslenilir. Vitamin sadece çok ağır durumlarda alınır.
C vitamini depolanmadığı ve vücut tarafından üretilmediği için günlük alınması lazım. Günlük c vitamini içeren meyve sebze de yemeyelim o zaman ne zaman ağırlaşırsak o zaman mı yeriz?

Her gün bir bardak suda bir markanın efervesan tabletini atıp içiyorum. Zihinsel ve fiziksel olarak c vitamini çinko iyi geliyor.

Yinede yorumunuz için teşekkürler ama ben her gün kullanıyorum.

Geri
Yukarı