OMEGA-S i3 12100F Arc A770 16GB vs Wind Force Ryzen 5 5500 RTX 3060 8 GB

Ekran kartı cephesinde RTX 3060'ın avantajı var gibi. Intel ekran kartları bildiğim kadarıyla şu halleri ile sıkıntılı. Fiyat avantajı da söz konusu. Arc ekran kartlarının ilerleyen zamanda nereye varacağını söylemek zor ama 3060 o karta kıyasla daha stabil bir kart.

Ben olsam Wind Force tercih ederdim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
A770 saf performans olarak daha iyi gözüküyor ama ben sistemleri çok pahalı buldum. Yakın bir vakitte 16K ya Ryzen 5 5600 3060TI sistemler satılıyordu. Bütçenize göre sistem tavsiyesi konusu açarsanız tahminimce size daha iyi sistemler önereceklerdir.

İkisi de pahalı sistem. RTX 3060 8 GB versiyonu koymuşlar. Ona dikkat edin. 12 GB çok daha iyidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ekran kartı cephesinde RTX 3060'ın avantajı var gibi. Intel ekran kartları bildiğim kadarıyla şu halleri ile sıkıntılı. Fiyat avantajı da söz konusu. Arc ekran kartlarının ilerleyen zamanda nereye varacağını söylemek zor ama 3060 o karta kıyasla daha stabil bir kart.

Özür dilerim yanlış görmüşüm sistemleri. Arkadaşların dedikleri çok daha doğru. Arc'ı 750 zannetmişim niyeyse.

Katılıyorum. AMD bile driveri hala oturtamamışken yeni çıkan bir markayı almak riskli.

A770 saf performans olarak daha iyi gözüküyor ama ben sistemleri çok pahalı buldum. Yakın bir vakitte 16k ya Ryzen 5 5600 3060 Ti sistemler satılıyordu. Bütçenize göre sistem tavsiyesi konusu açarsanız tahminimce size daha iyi sistemler önereceklerdir.

Monitör dahil 25 bin TL sistem bakıyorum bütçemin birazcık üstüne çıkabilirim not: Sistemi eylül gibi alacağım.

Geri
Yukarı