Omen By HP CE-008NT ''Boot device not found'' Hatası

Cihaz yeni tip. O yüzden disk marka modeli yazmayacaktır büyük ihtimalle. Windows Boot Manager yazar Boot sekmesinde.

SSD eğer PCI Express ise bilgisi de PCIe Drives altında gözükebilir.

OS Boot Manager ve alttaki Legacy kısmındaki Notebook Hard Drive altından görüntü paylaşın.

Cihaz yeni tip. O yüzden disk marka modeli yazmayacaktır büyük ihtimalle. Windows Boot Manager yazar Boot sekmesinde.

SSD eğer PCI Express ise bilgisi de PCIe Drives altında gözükebilir.

OS Boot Manager ve alttaki Legacy kısmındaki Notebook Hard Drive altından görüntü paylaşın.
Notebook ve os Boot manager kısmına tıkladığımda “Is not found” uyarısı geliyor.

Tamamdır. Cihazda bir SSD bir de HDD varsa birinden biri hayatta olmalı aslında... SSD ve HDD var mıydı? Tek disk miydi yoksa?

Bir Windows kurulum USB'si hazırlayıp onunla Boot edin. Kurulum ekranında disk yoksa diskinizin ölmüş olması muhtemel.

Tamamdır. Cihazda bir SSD bir de HDD varsa birinden biri hayatta olmalı aslında... SSD ve HDD var mıydı? Tek disk miydi yoksa?

Bir Windows kurulum USB'si hazırlayıp onunla Boot edin. Kurulum ekranında disk yoksa diskinizin ölmüş olması muhtemel.
Hem SSD, hem de HDD var. Yarın deneyeceğim, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızla ilgili aşağıdaki işlemi sağlamanızı rica ederiz.

1- Bilgisayarınız kapalı iken açma tuşuna 1 defa basıp çektikten hemen sonra ESC düğmesine basıp basıp çekmenizi rica ediyorum. Daha sonra F10 tusu ile BIOS menusune giriniz.
2- Bu menude; System Configuration\Boot Options\ menüsü altından Legacy Boot seçeneğini Enable konumuna getiriniz.
3- Secure boot secenegini enable edip kaydettikten sonra cihaziniz yeniden baslayacaktir.
4- Karsiniza siyah bir BIOS ekrani gelecek ve sizden sifre isteyecek, sifreyi gene bu ekranda bulabilirsiniz. Girdikten sonra enter tusuna bastiktan sonra cihazinizi yeniden baslatiniz.

Hp ile iletişime geçtim ve böyle bir cevap aldım. Bu çözümü internette de görmüş, denemiş ve olumsuz sonuç almıştım. Böyle bir cevap alınca tekrar denedim yine başarısız oldum. Bilgisayarı kapattım. Birkaç saat sonra bir çare tekrar denedim ve bilgisayar açıldı. Çözüm bu mu yoksa bir şeyler kendiliğinden düzeldi mi bilmiyorum ama bilgisayarım açıldığı için mutluyum. Bu sorunla karşılaşan kişiler bu çözümü deneyebilirler. İlgilendikleri için HP’ye ve Technopat Sosyal’e teşekkür ederim.

Legacy Boot nasıl aklıma gelmedi ya? :confused:
Bilgisayarı açabilmenize sevindim. Siz ne olur ne olmaz yedeğinizi bir kenara alın, tekrar aynı hatayı verirse formattan kaçarımız yok hiç :D

Eki Görüntüle 299194

Böyle bir ekran var, laptop kullanıyorum.
Hp Hardware Diagnostics UEFİ programını kullanarak HDD'nizi test edebilirsiniz. Bunu yapmak için bilgisayarınızı açarken F2 tuşuna tekrar tekrar BIOS'a girer gibi basın. Ardından menüden kontrol ve test işlemlerini yapıp donanımsal bir arıza olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca SSD'nizi de kontrol edin. Eğer bir arıza ile karşılaşırsanız HP Müşteri Desteğinden yardım alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı