Omurilik tümörü

Belirtileri gece ve fiziksel aktivitede aşağı yukarı yayılan ağrı olmak üzere hepsi babamda birkaç senedir var.

Çok korkuyorum çünkü felç ihtimali var. Teselli veya bilgilendirmede bulunursanız sevinirim.

Doktor masraflı olsa da daha doğrudur Google'da herkes farklı şey söyler bence doktora gitmelisiniz geçmiş olsun Allah şifa versin.

Öncelikle; bu sizin gözleminiz mi? Yoksa yetkin bir kişinin tespiti mi? Eğer cevap ilki ise ve babanız bu şikayetlerden dolayı doktora gitmemişse, önce bir doktora görünmek elzemdir. Sonuçta çoğu hastaliğın tedavisinde en önemli etken erken teşhistir. Eğer ikincisi ise öncelikle geçmiş olsun, tez zamanda sağlığına kavuşsun temennilerimi sunarım, sonrasında da imkan dahilinde bir ya da iki doktora daha muayene olmayı önerebilirim. Eğer ortak bir tespit olursa, o zaman tedavilere bakmak gerekir.

Son düzenleme:
Bir kac senedir var ve hic mi kontrole gitmedi? Sadece süpheleniyosanız su bi kac yıldan en büyük hatanız burda, hic beklemeden doktora görünsün. Annem bi kac ay cektigi mide agrıları sebebiyle kontrole gitti ve sonrasında ameliyat oldu mideden cok büyük bi kitle cıkardılar gec kalması durumunda cok ciddi sonucları olurdu diye belirtmıstı doktorlar, erken teshis cok önemli.
Annem hemşire ve sorduğu beyin cerrahi doktorlar normal karşılamış durumu. Bir daha gideceğizç
Öncelikle; bu sizin gözleminiz mi? Yoksa yetkin bir kişinin tespiti mi? Eğer cevap ilki ise ve babanız bu şikayetlerden dolayı doktora gitmemişse, önce bir doktora görünmek elzemdir. Sonuçta çoğu hastaliğın tedavisinde en önemli etken erken teşhistir. Eğer ikincisi ise öncelikle geçmiş olsun, tez zamanda sağlığına kavuşsun temennilerimi sunarım, sonrasında da imkan dahilinde bir ya da iki doktora daha muayene olmayı önerebilirim. Eğer ortak bir tespit olursa o zaman, tedavilere bakmak gerekir.
Kendisi de biz de dillendiriyoruz bu gözlemleri. Bir çok yerden araştırdım, dediğim gibi sonuç aldım. Ama doktorlar bir şey demedi kaç yıldır. Ve bir yerde okuduğuma göre akciğerden sıçrayabilirmiş sırta. Bir keresinde göğüs ağrısından gittiğinde akciğerinde bir kitle tespit etmişler falan. Fakat derine inilmedi o gün bitti. Doktorlar ne halt yiyorlar anlamıyorum.

Bir keresinde göğüs ağrısından gittiğinde akciğerinde bir kitle tespit etmişler falan. Fakat derine inilmedi o gün bitti. Doktorlar ne halt yiyorlar anlamıyorum.
Görülen hiçbir kitlenin peşi bırakılmaz. “Kitle” olarak anlaşılabilecek çok şey var. Zatürre bile akciğer grafisinde kitle görünümü verebilir, şişmiş bir lenf nodu kitle benzeri görünebilir vs. Antibiyotiği verirsin kaybolur. Babanıza çok geçmiş olsun ama kimse keyfinden insan öldürecek şekilde umursamaz davranmıyor sonuçta.

Belirtileri gece ve fiziksel aktivitede aşağı yukarı yayılan ağrı olmak üzere hepsi babamda birkaç senedir var.

Çok korkuyorum çünkü felç ihtimali var. Teselli veya bilgilendirmede bulunursanız sevinirim.

Hocam yanlış anlamayın yardımcı olmak için söylüyorum. Benim annemin beyninde baloncuk vardı. Bütün doktorlar ya kafasının içine girip alırız ya da beyin kanaması geçirir öyle almak zorunda kalırız dedi. Ayrıca oradaki doktorların biri bile kabul etmedi ameliyatı. Neymiş ameliyatta başarısız olursa bunu kaldıramazmış. Yahu kardeşim neden doktor oluyorsun o zaman. Neyse çok doktor gezdik hepsi aynı şeyi söyledi. Sonra Ankara'da bir doktor vardı. Onu aradık. O bize asla ve asla bir riskin olmadığını risksiz bir şekilde ameliyat edebileceğini söyledi. Bu arada o doktora benim babaannem de gitmişti. Babaannemin hastalığını hatırlamıyorum ama bütün doktorlar masada kalır demişti. Kafatasını yarıp beynin içindekini almayı düşünüyordu diğer doktorlar. Bu da oldukça riskliydi. Bu bahsettiğim doktora gittiler. Doktor diğerlerinin aksine başka bir yöntem uygulamaya karar verdi. Boğazdaki damardan girip o hastalığı aldı. Şimdi babaannem turp gibi maşallah. Sadece boğazında kesik izleri kaldı ve hafiften sesi kısıldı. Ama ölmektense sesinin kısılması daha iyi. 10-15 gün sonra da annemi götüreceğiz baloncuk için. DC falan varsa doktorun ismini atabilirim. Şimdi atamam ama yarın mutlaka atarım. Bu arada doktor o alana bakar mı bilemiyorum ama eğer Ankara'da oturuyorsanız en azından tavsiyelerini dinlemenizi öneririm. Ayrıca o size hangi doktora gitmeniz gerektiğini de söyleyebilir.

Son düzenleme:
Öncelikle, bir uzmana muayene ettirmeden canınızı sıkmayın. Google'da herhangi bir hastalık için arama yaptığınızda ertesi gün morgdasınız, Google sonuçlarını dikkate almayınız. En doğru cevabı alanında uzman bir hekim verecektir.

Hocam yanlış anlamayın yardımcı olmak için söylüyorum. Benim annemin beyninde baloncuk vardı. Bütün doktorlar ya kafasının içine girip alırız ya da beyin kanaması geçirir öyle almak zorunda kalırız dedi. Ayrıca oradaki doktorların biri bile kabul etmedi ameliyatı. Neymiş ameliyatta başarısız olursa bunu kaldıramazmış. Yahu kardeşim neden doktor oluyorsun o zaman. Neyse çok doktor gezdik hepsi aynı şeyi söyledi. Sonra Ankara'da bir doktor vardı. Onu aradık. O bize asla ve asla bir riskin olmadığını risksiz bir şekilde ameliyat edebileceğini söyledi. Bu arada o doktora benim babaannem de gitmişti. Babaannemin hastalığını hatırlamıyorum ama bütün doktorlar masada kalır demişti. Kafatasını yarıp beynin içindekini almayı düşünüyordu diğer doktorlar. Bu da oldukça riskliydi. Bu bahsettiğim doktora gittiler. Doktor diğerlerinin aksine başka bir yöntem uygulamaya karar verdi. Boğazdaki damardan girip o hastalığı aldı. Şimdi babaannem turp gibi maşallah. Sadece boğazında kesik izleri kaldı ve hafiften sesi kısıldı. Ama ölmektense sesinin kısılması daha iyi. 10-15 gün sonra da annemi götüreceğiz baloncuk için. DC falan varsa doktorun ismini atabilirim. Şimdi atamam ama yarın mutlaka atarım. Bu arada doktor o alana bakar mı bilemiyorum ama eğer Ankara'da oturuyorsanız en azından tavsiyelerini dinlemenizi öneririm. Ayrıca o size hangi doktora gitmeniz gerektiğini de söyleyebilir.
sefa#3264 , teşekkürler.

Geri
Yukarı