On7 Prime Nougat güncellemesi

@SypeR Odin sürümü en güncel sürüm değil ama 6.0 ROM'unu atınca sorun olmuyor. Güncel Odin sürümünde Bootloader, PDA, CSC, Phone gibi ibareler yazılmıyor ekranda başka yazılar yazıyor şimdi herhalde sıralama yine değişmiyor değil mi sadece isimler değişik misal PDA dosya linki ikinci sırada bulunurken güncel sürümde de farklı isimle ikinci sırada mı oluyor? Hash kontrolü nasıl yapılıyor, ROM tam olarak indi.

@SypeR Odin sürümü en güncel sürüm değil ama 6.0 ROM'unu atınca sorun olmuyor. Güncel Odin sürümünde Bootloader, PDA, CSC, Phone gibi ibareler yazılmıyor ekranda başka yazılar yazıyor şimdi herhalde sıralama yine değişmiyor değil mi sadece isimler değişik misal PDA dosya linki ikinci sırada bulunurken güncel sürümde de farklı isimle ikinci sırada mı oluyor? Hash kontrolü nasıl yapılıyor, ROM tam olarak indi.
Dosya isminin sonunda .md5 ifadesi mevcutsa ODIN kendisi Hash kontrolünü yapmaya başlıyor. Ayrıca .tar dosyasını açarsanız açıklama kısmında da Hash değeri mevcut. Oradan da kontrol edebilirsiniz.

Güncel yazılar hakkında bilgi için ise şu görseli inceleyebilirsiniz.
odin.jpg

Yükleme esnasında PIT dosyası kullanmamıştım, PIT dosyasını nereden edinebilirim? @SypeR

Bir de aklıma takılan bir soru var, cihazıma root atmadığım ve custom rom yüklemediğim halde download mode ekranında "Warranty Void: 1 (0x0400)" yazıyor. Bu durumda garanti dışı mı kaldı yani benim cihazım?

Yükleme esnasında da re-partition işaretli değildi bu arada, onun etkisi olabilir mi 16 GB görünmesinde?

Sorunumu çözdüm, 4 parçalı ROM kurulumunun sonunda wipe data/cache işlemlerini yaptıktan sonra telefon 32 GB formuna kavuşuyor. Yüklemek isteyipte problem yaşayan arkadaşlar olursa On7 Prime adına, yardımcı olabilirim :)

@SypeR MD5 ifadesi dosyanın sonunda yazıyor, Hash değerini Odindeki ekrana parçayı yerleştirirken mi bakmam gerekiyor, orayı anlamadım, dosyanın sonunda .tar MD5 ibaresi yazıyor.
Cevap vermeden atladı gibi olmasın. Sonunda .md5 ifadesi varsa Odin kendisi hesaplıyor.

zaten 4 parçalı bir ROM'du ben diyordum nasıl olur tek parça halinde
Bazı paketlerde 4 parçanın hepsi tek paket içinde. Aynı etkiyi gösteriyor ikisi de.

Yükleme esnasında PIT dosyası kullanmamıştım, PIT dosyasını nereden edinebilirim?
Herhangi bir Android forumu üzerinde bulabilirsin. Sürekli yeni gelen güncellemelerle güncellendikleri için arşivini tutmamız çok zor.

Warranty Void: 1 (0x0400)
Tam olarak değil. 0x400 sanırım operatör yazılımlı gelen cihazlara normal stok yazılım atıldığında arada meydana gelen bir hata kodu. 0x100 olsaydı eğer değer işte o zaman Custom bir yazılım yükledik diyebilirdik.

@SypeR Onu biliyorum bazen 4 parça tek paket içinde, bu arkadaş 4 parçalı ROM'dan sadece AP dosyasını yüklemişti ve telefon güncellemeyi kabul etmişti, ben ona şaşırtmıştım, CSC, BL ve diğerini yüklememişti bana öyle dedi dün.
Öyleyse ilginç. Zira güncel Bootloader olmadan yeni sürümü cihaz boot etmez normalde. Nasip meselesi demek ki. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı