Onboard ekran kartı anakartın neresinde olur?

tamercan79

Yoctopat
Daha fazla  
Bu onboard ekran kartı ya da çipi anakartın tam olarak neresinde duruyor? Ben kendisini henuz bulup tanışamadım da. Bilen arkadaslarımızın yardımını bekliyorum.

Tam olarak işlemci soketi kısmında olur. Dahili GPU'su olan işlemci alırsan tanışabilirsin. Şu dönemde bir çok kişi ile arası çok iyi.

CPU'nun içinde bulunuyor kendisi şu dönemlerde kendisiyle iyi anlaştım ekran kartı alana kadar daha çok iyi anlaşıcam gibi duruyor kendisi ile.

Son düzenleme:
Konu içerisinde verilen bilgilerin tamamı yanlış ancak günümüzde kelime anlamını yitirdiğinden normal karşılıyorum.

Onboard grafik birimi anakartın kuzey köprüsünde bulunur.

İşlemci içerisinde bulunan grafik birimi Integrated Graphics olarak adlandırılır ve işlemci veya SoC içerisinde bulunur.

Bu onboard ekran kartı ya da çipi anakartın tam olarak neresinde duruyor? Ben kendisini henuz bulup tanışamadım da. Bilen arkadaslarımızın yardımını bekliyorum.

Onboard ekran kartı işlemcinin kendi içindeki dahili GPU'dur. Anakartta değil işlemcide ararsınız onboard kartı. Tanışmak için anakartın görüntü portlarından birinden görüntü almayı denemeniz lazım :)

Geri
Yukarı