Onboard İkinci Ekranda İşe Yarar Mı?

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim Onboard'um devre dışı. 2 monitör kullanıyorum. Birini ekran kartından diğerini Onboard üzerinden verip görüntü alabilir miyim? İkinci monitörde genellikle web sayfaları ve YouTube açık oluyor. Beni bir aydınlatır mısınız?

Ekran karti taktiginiz anda onboard ozelligi devre disi oluyor. Ikinci ekrani takacaksaniz ekran kartina takin. Zaten maksimum 2-3 FPS dusus oluyor.

Yanlışınız var şu anda ben yaptım. Ve kullanıyorum. Biraz BIOS'u kurcalamam yetti. 2. Ekran onboard'a takılı. İkisinden de görüntü alıyorum.
Acaba ne kadar performans kaybi oldu? Bildigim kadariyla tek monitorde hem iGPU hemde GPU kullanilabiliyordu fakat cift monitorde kullanilamiyordu.

Yanlışınız var şu anda ben yaptım. Ve kullanıyorum. Biraz biosu kurcalamam yetti. 2. Ekran onboard'a takılı. İkisinden de görüntü alıyorum.

anlışı
Kesinlikle. BIOS üzerinden ayarlanabiliyor. PCI-Ex yuvasına takıldığı anda onboard devre dışı kalsın veya kullanılmaya devam etsin gibi.
Acaba ne kadar performans kaybi oldu? Bildigim kadariyla tek monitorde hem iGPU hemde GPU kullanilabiliyordu fakat cift monitorde kullanilamiyordu.
Maksimum yaşayacağı kayıp RAM'dan 128MB gibi bir kayıp olur. Yan monitörde tarayıcı vs. kullanacakmış zaten.

Kesinlikle. BIOS üzerinden ayarlanabiliyor. PCI-Ex yuvasına takıldığı anda onboard devre dışı kalsın veya kullanılmaya devam etsin gibi.

Maksimum yaşayacağı kayıp RAM'dan 128MB gibi bir kayıp olur. Yan monitörde tarayıcı vs. kullanacakmış zaten.
Sağolun hocam.

Ekran kartına tam yük vermek istemedim. Ancak onboard'a aldığım monitörde bir oyun açarsam ekran kartını kullanıyor. Bu nasıl oluyor kafam karışık. Sanırım oyunu başlatırken ayarlamam gerek. Nvidia ekran kartlarında ayarlanıyordu ama Radeon ekran kartında bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı