Çözüldü Onboard kartı devre dışı bırakırsam aynı FPS değerlerini alabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dellendimbak1

Kilopat
Daha fazla  
Laptopların çoğunda 2 ekran kartı var. Ben de laptop kullanıyorum. 2. ekran olarak televizyona bağladığımda aynı çözünürlükte daha fazla FPS alıyorum. Ben şimdi Intel ekran kartını devre dışı bırakırsam normal laptop ekranında aynı FPS değerlerini alabilir miyim?

Çözüm
Laptop dahil ekranı görüntüyü her şartta Intel HD üzerinden alır. Siz devre dışı bıraktım sansanız bile yine de Intel HD görüntüyü laptop ekranına aktarır. O yüzden bazı oyunlarda %10-15 FPS düşüşü yaşanabiliyor. Üstelik işlemcinin Max TDP'sinin bir kısmını da kullandığı için işlemciyi tam performansında kullanamayabiliyorsun. HDMI ve DisplayPort çıkışlarına harici monitör taktığınızda direkt olarak ekrana görüntüyü NVIDIA sağladığı için FPS daha yüksek oluyor. Optimus teknolojisi yüzünden böyle ve yüksek FPS istiyorsan harici monitör takmaktan başka şansın yok.
Laptopların çoğunda 2 ekran kartı var. Ben de laptop kullanıyorum. 2. ekran olarak televizyona bağladığımda aynı çözünürlükte daha fazla FPS alıyorum. Ben şimdi Intel ekran kartını devre dışı bırakırsam normal laptop ekranında aynı FPS değerlerini alabilir miyim?

Artış bile olabilir.

Laptoplarda böyle birşey söz konusu değil. 2.ekran kartı driver yüklenince aktif oluyor. Üretici firmanın programı ile çalışacak programları istediğiniz kart ile çalıştırabilirsiniz.

Laptoplarda böyle birşey söz konusu değil. 2.ekran kartı driver yüklenince aktif oluyor. Üretici firmanın programı ile çalışacak programları istediğiniz kart ile çalıştırabilirsiniz.
Dediğinizi zaten biliyorum programları nasıl çalıştırabiliceğimizi seçebiliyoruz. Fakat HDMI bağlantısı ile sadece 2. ekran yaptığımda normalden daha fazla FPS alıyorum.

dediğinizi zaten biliyorum programları nasıl çalıştırabiliceğimizi seçebiliyoruz. Fakat HDMI bağlantısı ile sadece 2. ekran yaptığımda normalden daha fazla FPS alıyorum.

Çünkü CPU'nun değil GPU'nun grafik birimini kullanıyorsunuz. Intel'in dahili grafik birimini devre dışı bırakmak zarar vermez tam tersine FPS artışına neden olur.

Laptop ekranın HZ değeri ile TV arasındaki farklılıktan kaynaklanabilir bu FPS artışı.

Hocam o zaman değerler değişmez idi göze akıcılık farklı gelirdi. FPS değerlerini paylaşabilir misiniz lütfen?

Laptop ekranın HZ değeri ile TV arasındaki farklılıktan kaynaklanabilir bu FPS artışı.

Aynı HZ değerlerindeler.

Çünkü CPU'nun değil GPU'nun grafik birimini kullanıyorsunuz. Intel'in dahili grafik birimini devre dışı bırakmak zarar vermez tam tersine FPS artışına neden olur.

Oyunlarda NVIDIA'nın GPU'sunu kullanıyorum. Yine de FPS artışı olur mu?

Geri
Yukarı