One piece başlamak istiyorum

AdmoSegat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam ben One piece serisine başlamak istiyorum şu anda Naruto: Shippuden izliyorum. Bitince büyük ihtimal, One piece başlayacağım gibi duruyor.
Ama kafamda bazı şeyler var şu anda güncel One piece okuyup izliyorsunuz cevaplarınızı merak ediyorum.

One piece bildiğim kadarı ile başları sıkıcı bu doğru mu şu anda olan aksiyonlar baslardaki gibi mi yoksa başları cidden vasat mı?

Bu düşünce ile One piece satın aldım elimde 4 cildi var bunları pek elimde tutmayacagim gibi çünkü yaklaşık 60 lira oldu tanesi ve bizim ülkemizde çok yavaş çıkıyor manga şu an sanırsam 103. ciltte biz henüz 49. ciltteyiz. Satın almaya degermi ama çoğu kişi chapter çıktığı gibi okuyor.

Manganın ilk 200-230 bölümünü işte ne zaman anime açıldığı zamana kadar okuyup animeden devam etmek gibi fikrim var ama kararsızım openingler ve sesler güzelse kestirip alamayacağım.

Güncele gelmek gibi bir çabam yok seriyi severek izleyeceğim güncele gelme çabasıyla günde 35-40 bölüm izlemem Günde 5-10 haftasonu akşamları izlediğim kadar izlerim. Seriyi güncele gelmek için harcamak istemiyorum.

Son düzenleme:
250-300. bölümden sonra mevzular başlıyor. Sonuçta 1000 küsür bölümü var ağırdan alınıyor.

Mangayı ben olsam almazdım. Çünkü çok pahalılar ve bu seri çok uzun bir seri. İnternette varsa okumak istersen oradan okursun. Okumak ve izlemek tercihine kalmış. (Mangaya alışanlar manga okuyup anime izlemiyorlar. Anime izleyenler de mangayı sıkıcı buluyor.)

250-300. bölümden sonra mevzular başlıyor. Sonuçta 1000 küsür bölümü var ağırdan alınıyor.

Mangayı ben olsam almazdım. Çünkü çok pahalılar ve bu seri çok uzun bir seri. İnternette varsa okumak istersen oradan okursun. Okumak ve izlemek tercihine kalmış. (Mangaya alışanlar manga okuyup anime izlemiyorlar. Anime izleyenler de mangayı sıkıcı buluyor.)
Mangaları ilana koydum. Yada arkadaşa veririm oda almak istiyordu aldığım fiyata veririm.
O mevzular başladığı yere kadar okuyayım renkli. Renkliler baya güzel oluyor çizimler renklendirmeler vs.
Ordan sonra animeye başlarım ben arada değil de nereye kadar okumam gerektiğine tam karar veremedim o zaman ben 250bolum mangası okuyayım sonra animeye atlarım,heralde.

Mangaları ilana koydum. Yada arkadaşa veririm oda almak istiyordu aldığım fiyata veririm.
O mevzular başladığı yere kadar okuyayım renkli. Renkliler baya güzel oluyor çizimler renklendirmeler vs.
Ordan sonra animeye başlarım ben arada değil de nereye kadar okumam gerektiğine tam karar veremedim o zaman ben 250bolum mangası okuyayım sonra animeye atlarım,heralde.
Sıkıntı olmaz. İyi okuma ve seyirler.

Mangası çok iyi, animesine nazaran ileride de, ama animesi de izlenebilir.

250 - 300 arası ciddi olaylara yavaş yavaş giriliyor, çizimlerin kalitesi falan da o arcdan sonra yükselmeye başlıyor.

200'lere kadar bir şey olmuyor muhabbeti abartı. Ben anime 650-700'lerdeyken başladım 2-3 filler bölüm dışında sıkıldığım tek bölüm olmadı. Başına oturduğumda 4-5 bölümden aşağı izlediğim olmuyor. Bilerek geriden gidiyorum ben tabii. Anlayacağın göz korkutmaktan başka bir şey değil o 200'lere kadar önemli bir şey olmuyor muhabbeti.

Manga mı anime mi? Manga.
Animeyi izlemek istersem nereden izleyeyim? Judas'ın paylaştığını izle (nyaada yazarsan bulursun), gerekirse alt yazı at. En azından ilk 200 bölüm için böyle yap.

Mangası çok iyi, animesine nazaran ileride de, ama animesi de izlenebilir.

250 - 300 arası ciddi olaylara yavaş yavaş giriliyor, çizimlerin kalitesi falan da o arcdan sonra yükselmeye başlıyor.
Manga zaten çok iyi çizimler de daha sonradan efsane çizimler geçiyor degilmi yani iyinin de iyisi ama animeden vasatken güzelleşiyor. Yanlış anlamadıysam
200'lere kadar bir şey olmuyor muhabbeti abartı. Ben anime 650-700'lerdeyken başladım 2-3 filler bölüm dışında sıkıldığım tek bölüm olmadı. Başına oturduğumda 4-5 bölümden aşağı izlediğim olmuyor. Bilerek geriden gidiyorum ben tabii. Anlayacağın göz korkutmaktan başka bir şey değil o 200'lere kadar önemli bir şey olmuyor muhabbeti.

Manga mı anime mi? Manga.
Animeyi izlemek istersem nereden izleyeyim? Judas'ın paylaştığını izle (nyaada yazarsan bulursun), gerekirse alt yazı at. En azından ilk 200 bölüm için böyle yap.
O nyaada dediğin olayı pek anlamadım sanırım indirip izlemek diyorsun ama gerek yok gibi hissediyorum ve nasıl yapacağımı da bilmiyorum

200'den önce çizimler vasatmış sanırım en iyisi Bi 200 220 chapter okuyup animeden devam etmek gibi geliyor şuanda bide one piece in renkli mangası da var çeviri.

Manga zaten çok iyi çizimler de daha sonradan efsane çizimler geçiyor degilmi yani iyinin de iyisi ama animeden vasatken güzelleşiyor. Yanlış anlamadıysam

O nyaada dediğin olayı pek anlamadım sanırım indirip izlemek diyorsun ama gerek yok gibi hissediyorum ve nasıl yapacağımı da bilmiyorum

200'den önce çizimler vasatmış sanırım en iyisi Bi 200 220 chapter okuyup animeden devam etmek gibi geliyor şuanda bide one piece in renkli mangası da var çeviri.

Gözlerini kanatarak izlemek yerine daha kaliteli bir şekilde izleyebil diye herhangi bir indirme linki vs vermeden 6-7 kıyas görseliyle yardımcı olmaya çalışmak, bunu da görselleri buraya eklemek yerine başka bir siteye yükleyip oraya link vererek yapmak anladığım kadarıyla korsana teşvik oluyor technopatta. Madem öyle anime, dizi, film izleme sitelerinin, torrent sitelerinin, torrent veya öteki tarz indirme programlarının, manga okuma sitelerinin vs ne kadar varsa hepsinin adı yasaklansın, crack yap, serial veya key bul gibi cümleler yasaklı cümleler listesine eklensin, iletide bunlar geçiyorsa sistem direkt uyarı versin; "korsan içerik var yine de iletiyi göndermek istiyor musunuz?" diye. Misal ücretsiz bir program olan qbittorrent adını iletide kullanmak 20 ceza puanı olsun, idmyi crackle demek 50 ceza puanı olsun. Netten falanca siteden izle dersen normal; falanca kişi veya kişilerin encodesini bul onu indir, çok daha temiz, çok dana net görüntüyle izlersin deyip kıyas görseli atarsan korsana teşvik oluyor. Aşağıdaki resmin bulunduğu siteye yönlendiren link verdiğim önceki mesaj silindi. Bakalım bu mesajı hangi bahaneyle silecekler.

tsb.png

Bunun gibi 6-7 tane daha resim vardı kıyas için animenin ilk bölümünün ilk 10 dksından.

Animeyi ister netten 640x480 olarak izle istersen dediğim sürümü bul, altyazı at 1080p izle sana kalmış. Ben takığım o konuda. O yüzden de indirip izleyip siliyorum. Çizim konusuna gelince animenin çizimleri hiçbir zaman manganınki kadar iyi olmadı. İlk 200 bölümde bir şey olmuyor ya da çizimler kötü gibi muhabbetler göz korkutmaktan başka bir şey değil. Netten gözünü kanata kanata 480p olarak izlesen bile en fazla 3 bölüm umrunda olur o muhabbet. Sonra kaptırır gidersin.

Mangayı Türkçe ve renkli olarak okuyabilmen için site adı söylerim ama onu da korsana teşvik deyip silerler diye o işi sana bırakıyorum. Ya da başkası versin linki, aynı linki ben verirsem mesajı silerler.

Son düzenleme:
One piece Naruto'ya da Bleach'e benzemez. Bleach de daha çok Ichigo'nun üstünden seri ilerler aynı şekilde de Naruto'da ama One piece evreni o kadar geniş ve güzel ki aynı anda hem Luffy'nin hem X kişinin/grubun hem de y kişinin/grubunun amaçlarını görebiliriz. Bu yönüyle benim için öbür shounenlerden daha iyidir. One piece backstory işini de diğer serilere göre çok daha iyi yapar. "bu ne biçim karakter tasarımı la" dediğin adama belki de bir tane sigara yakabilirsin yani. One Piece'in animesi yavaş ilerler manga ile anime arasında bir aralık olsun diye bölümler ise genel olarak ortalamadır ama megumi ishitani ve ryosuke tanaka adında iki efsane yönetmeni vardır ki bu ikisi bölüm yöneteceği zaman bilmek lazım ki gözlerimiz bayram edecek.

Artı olarak One Piece'e başlamanın tam şu an sırası. Seri final Saga'ya girdi -final yazısını One Piece'in yanında görmek o kadar garip ve üzücü hissettiriyor ki anlatamam- ve yazar artık bütün gizemleri çözeceğini söyledi. Ek olarak final Saga'nın animanga tarihini bayağı bir titreteceğini düşünüyorum çünkü o kadar efsanevi olaylar olacak ki düşünürken bile tüylerim diken diken oluyor.

çocukken hep, “final bölümü çok tansiyonlu olan bir manga çizmek isterdim! Acaba başarabilir miydim?” diye düşünürdüm. Şu an wano sezonunun bitmesine çok azıcık bir bölüm kaldı. Hazırlıklar tamamlandı. Bu hazırlıklar 25 sene sürdü haha! Eğer bu noktadan sonra güncele geldiyseniz harika çünkü bu noktadan sonra göreceğimiz şey One piece olacak! Evrenin gizemleri dahil her şeyi çizeceğim! Süper ilgi çekici olacak! Kemerlerinizi bağlayın ve lütfen beni takip etmeye biraz daha devam edin!

Başlamanı öneririm dostum.

Çok sağ ol 1haftalık bir kasım tatili olacak başlayacağım sanırım o zaman.

Gözlerini kanatarak izlemek yerine daha kaliteli bir şekilde izleyebil diye herhangi bir indirme linki vs vermeden 6-7 kıyas görseliyle yardımcı olmaya çalışmak, bunu da görselleri buraya eklemek yerine başka bir siteye yükleyip oraya link vererek yapmak anladığım kadarıyla korsana teşvik oluyor Technopat'ta. Madem öyle anime, dizi, film izleme sitelerinin, Torrent sitelerinin, Torrent veya öteki tarz indirme programlarının, manga okuma sitelerinin vs ne kadar varsa hepsinin adı yasaklansın, crack yap, Serial veya key bul gibi cümleler yasaklı cümleler listesine eklensin, iletide bunlar geçiyorsa sistem direkt uyarı versin; "korsan içerik var yine de iletiyi göndermek istiyor musunuz?" diye. Misal ücretsiz bir program olan qBitTorrent adını iletide kullanmak 20 ceza puanı olsun, IDM'yi crackle demek 50 ceza puanı olsun. Netten falanca siteden izle dersen normal; falanca kişi veya kişilerin encodesini bul onu indir, çok daha temiz, çok dana net görüntüyle izlersin deyip kıyas görseli atarsan korsana teşvik oluyor. Aşağıdaki resmin bulunduğu siteye yönlendiren link verdiğim önceki mesaj silindi. Bakalım bu mesajı hangi bahaneyle silecekler.

Eki Görüntüle 1527419

Bunun gibi 6-7 tane daha resim vardı kıyas için animenin ilk bölümünün ilk 10 dksından.

Animeyi ister netten 640x480 olarak izle istersen dediğim sürümü bul, alt yazı at 1080p izle sana kalmış. Ben takığım o konuda. O yüzden de indirip izleyip siliyorum. Çizim konusuna gelince animenin çizimleri hiçbir zaman manganınki kadar iyi olmadı. İlk 200 bölümde bir şey olmuyor ya da çizimler kötü gibi muhabbetler göz korkutmaktan başka bir şey değil. Netten gözünü kanata kanata 480p olarak izlesen bile en fazla 3 bölüm umurunda olur o muhabbet. Sonra kaptırır gidersin.

Mangayı Türkçe ve renkli olarak okuyabilmen için site adı söylerim ama onu da korsana teşvik deyip silerler diye o işi sana bırakıyorum. Ya da başkası versin linki, aynı linki ben verirsem mesajı silerler.

Mangayı nereden okuyacagimi biliyorum renkli olanı (deniz).
Fark bayağı var bende dikkat ederim aslında çokmuş çok teşekkürler.
Discord'dan mesaj atabilirsin. Nasıl yapacağımı da anlatabilirsin. Müsaitsen yalnız telefon kullanıyorum. Şu sıralar PC'ye çok uğrayamıyorum.

One Piece Naruto ya da Bleach'e benzemez. Bleach de daha çok İchigo'nun üstünden seri ilerler aynı şekilde de Naruto'da ama One Piece evreni o kadar geniş ve güzel ki aynı anda hem Luffy'nin hem X kişinin/grubun hem de Y kişinin/grubunun amaçlarını görebiliriz. Bu yönüyle benim için öbür shounenlerden daha iyidir. One Piece backstory işini de diğer serilere göre çok daha iyi yapar. ''Bu ne biçim karakter tasarımı la'' dediğin adama belki de bir tane sigara yakabilirsin yani. One Piece'in animesi yavaş ilerler manga ile anime arasında bir aralık olsun diye bölümler ise genel olarak ortalamadır ama Megumi İshitani ve Ryosuke Tanaka adında iki efsane yönetmeni vardır ki bu ikisi bölüm yöneteceği zaman bilmek lazım ki gözlerimiz bayram edecek.

Artı olarak One Piece'e başlamanın tam şu an sırası. Seri Final Saga'ya girdi -Final yazısını One Piece'in yanında görmek o kadar garip ve üzücü hissettiriyor ki anlatamam- ve yazar artık bütün gizemleri çözeceğini söyledi. Ek olarak Final Saga'nın animanga tarihini bayağı bir titreteceğini düşünüyorum çünkü o kadar efsanevi olaylar olacak ki düşünürken bile tüylerim diken diken oluyor.

Çocukken hep, “Final bölümü çok tansiyonlu olan bir manga çizmek isterdim! Acaba başarabilir miydim?” diye düşünürdüm. Şu an Wano sezonunun bitmesine çok azıcık bir bölüm kaldı. Hazırlıklar tamamlandı. Bu hazırlıklar 25 sene sürdü HAHA! Eğer bu noktadan sonra güncele geldiyseniz HARİKA çünkü bu noktadan sonra göreceğimiz şey ONE PİECE OLACAK! Evrenin gizemleri dahil her şeyi çizeceğim! SÜPER İLGİ ÇEKİCİ OLACAK! KEMERLERİNİZİ BAĞLAYIN VE LÜTFEN BENİ TAKİP ETMEYE BİRAZ DAHA DEVAM EDİN!

Başlamanı öneririm dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı