OneDrive kişisel kasadaki dosyalarımı sildi

Defender

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. OneDrive klasörünün içerisinde bulunan kişisel kasa adındaki şifreli klasöre bildiğiniz gibi sadece cep telefonunuza veya e-postanıza gelecek olan güvenlik koduyla giriş yapabiliyorsunuz. Benim de bu özellik hoşuma gitti ve önemli dosyalarımı güvene almak için bu dosyaya aktardım. Kilitledim, kilidi geri açtım sorunsuz çalışıyordu. Eşitleme başlatılıyor gibi yazılar çıkınca sağ tıklayıp sadece bu bilgisayarda tut seçeneğine tıkladım ve ne olduysa oldu. Bir anda tüm masaüstü boşaldı, bilgisayarımdaki resimlerim klasörlerim falan kayboldu. Sanki OneDrive bulut sistemini kullanmadığım için beni cezalandırmış gibiydi... Neyse ki "dosyalarım nerede" adlı küçük bir klasör bırakıp her şeyi bu klasörün içerisine yerleştirmiş değerli OneDrive. Ben bu durumdan nasibimi alıp yerel disk C: Üzerindeki onedrivetemp adlı gizli klasördeki "kişisel kasa" görüntüsünün yedeğini Harddisk'e aktardım. Lafı fazla uzatmayayım iki gün sonra kişisel kasadaki dosyalara ihtiyacım olduğunda bir de ne göreyim? Dosyalarımın hepsi kayıp olmuş. 6 GB'lık dosyalarımdan sadece 4 MB kalmış. OneDrive sembolüne tıkladım ve aşağıdaki eklerde de görebileceğiniz gibi "kişisel kasa sadece 3 dosya ile sınırlıdır." Yahu madem 3 dosya ile sınırlı OneDrive, neden benim 6 GB'lık dosyalarımı sen alıyorsun, yüklüyorsun içine bana hiçbir uyarı göstermeden? Gerçekten saçma sapan! Neyse ki yedeğini almıştım diye düşünüp Harddisk'e kopyaladığım yedeği yeniden bulunduğu dizine atıyorum ve OneDrive'a tekrar girmeye çalışıyorum, yok olmuyor. Benim yerine koyduğum disk dosyasını görmüyor ve eğer bir öncekini silmiş isem kendisi her kasayı açmak isteyişimde yeni bir tane disk dosyası oluşturuyor. Yedeğini aldığım disk dosyasını açmaya çalışınca da bitlocker kilitli gözüküyor. Hiçbir şekilde erişim sağlayamıyorum.
Hiç ümidim yok ama Microsoft'a bilet attım. Ne yapacağımı bilmiyorum elimde sadece bitlocker şifreli bir disk görüntüsü ve boş bir OneDrive klasörü var.
İçindeki bilgiler gerçekten değerliydi. İnternet'ten biraz araştırdım ama nafile. Hiç kimse yaşamamış benim yaşadığım sorunu sanırım. Bitlocker şifresi kırma diye de çok araştırdım ama maalesef elimde hiçbir kod yokken bunu açamayacağım sanırım. :(

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 107
  • 2.PNG
    2.PNG
    20,7 KB · Görüntüleme: 92
  • 3.PNG
    3.PNG
    3,7 KB · Görüntüleme: 77
  • 4.PNG
    4.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 90
  • 5.PNG
    5.PNG
    17,7 KB · Görüntüleme: 80
  • 6.png
    6.png
    6,3 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yedeğini aldığınız dosyayı OneDrive'ı etkisiz hale getirerek masaüstüne atın. Daha sonra tüm internet bağlantınızı kesin ve ilgili yedek dosyasını OneDrive'e sürükleyip tanıtın. Daha sonra interneti tekrar aktif hale getirin. Yaklaşık 15 dakikada bir defa OneDrive sistem resetlemesi yapar. 15 dakika içerisinde alabildiğinizi alın.

Dediğinizi tam olarak anlayamadım. İmaj dosyasını masaüstüne aldım fakat Onedrive'ın üstüne sürükleyince imaj dosyası OneDrive klasörüne taşınıyor. Sanırım interneti kapatıp denememi istediniz fakat bu sefer de bu uyarıyı veriyor. Maalesef OneDrive Kişisel Kasa profiline çevrimdışı ulaşılamıyor. Tahminimce yeni disk görüntüsü oluşturduğunda benim yedeğini aldığım disk görüntüsünün şifresini unuttu. Çünkü yeni oluşturduğu disk görüntüsünün ismi ile eskisini değiştirince, klasörü açamıyor ve şifreleme hatası diyor.
@Recep Baltaş abi bir bakabilir misin?

Dosya Ekleri

• 7.PNG
    7.PNG
    5,9 KB · Görüntüleme: 87
  • 8.PNG
    8.PNG
    24,1 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:
Dediğinizi tam olarak anlayamadım. İmaj dosyasını masaüstüne aldım fakat Onedrive'ın üstüne sürükleyince imaj dosyası OneDrive klasörüne taşınıyor. Sanırım interneti kapatıp denememi istediniz fakat bu sefer de bu uyarıyı veriyor. Maalesef OneDrive Kişisel Kasa profiline çevrimdışı ulaşılamıyor. Tahminimce yeni disk görüntüsü oluşturduğunda benim yedeğini aldığım disk görüntüsünün şifresini unuttu. Çünkü yeni oluşturduğu disk görüntüsünün ismi ile eskisini değiştirince, klasörü açamıyor ve şifreleme hatası diyor.
@Recep Baltaş abi bir bakabilir misin?
Çözebildin mi? Merak ettim :(

Geri
Yukarı