Çözüldü OneDrive'ı silmeye çalışınca hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İlledegal

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Corsair TD500 Mesh Kasa / Corsair RM850 PSU / Intel 12400F İşlemci / ID-Cooling SE-224-XT Black Kule Tipi Soğutucu / MSI B660-A PRO Anakart / Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 Ram / Asus Tuf 3070 Ti Ekran Kartı / Kingston KC 2500 3.500/2900 SSD
Arkadaşlar tuhaf bir durumla karşı karşıyayım. Sistemin genel bir temizliğini yaptım yapmışken format atıp temiz kurulum yapayım istedim. Güncel Windows 11'i yükledim. Her formattan sonra yaptığım gibi ilk işim OneDrive kaldırmaktı ama ne Denetim Masasında ne Uygulamalar menüsünde görebildim. Ben de gidip C'deki program dosyalarını sildim. Fakat şimdi hem dosya gezgininde tıklayınca hata veren sol üst kısımda bulunan bir girdi var ve kaldıramıyorum üstüne üstlük OneDrive setup ile yükleyip Denetim Masası'ndan kaldırıp temizleyeyim dediğimde ise yükleme hatası alıyorum. Ne yapabilirim karşılaşan var mı? Şimdiden teşekkür ederim. İyi Sosyaller.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-24 021551.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-24 021551.png
    80 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran görüntüsü 2022-10-24 021616.png
    Ekran görüntüsü 2022-10-24 021616.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ben OneDrive'yi her zaman bat dosyası ile silerim yeteri kadar iş görüyor. Windows 10 için ama 11 için de sorun çıkaracağını pek sanmıyorum yine de garanti veremem.

Hocam OneDrive uninstaller yazılım indir kaldırmak için üzerine kayıt defterindeki çöplüğü de CCleaner gibi bir programla tarayıp temizle ancak en önemlisi kayıt defterinde OneDrive default kitaplığa entegre edilmiş Windows 11'de arayı bulup oradan manuel sil yoksa program olmasa da kayıt defterindeki birkaç tane saçma ilinti yüzünden default kitaplık kalacaktır. Sebebi senin belge müzik vs. verilerini bulutta tutmak. Windows 11'in açık ara en rezalet özelliği bu.

Hocam OneDrive uninstaller yazılım indir kaldırmak için üzerine kayıt defterindeki çöplüğü de CCleaner gibi bir programla tarayıp temizle ancak en önemlisi kayıt defterinde OneDrive default kitaplığa entegre edilmiş Windows 11'de arayı bulup oradan manuel sil yoksa program olmasa da kayıt defterindeki birkaç tane saçma ilinti yüzünden default kitaplık kalacaktır. Sebebi senin belge müzik vs. verilerini bulutta tutmak. Windows 11'in açık ara en rezalet özelliği bu.
Hocam BCUninstaller ile silmeye çalıştım sorun şu ki yüklü uygulama bulmuyor tek tek dosya aratmakta ölüm. Dosya gezgininde sol üstte çıkıp beni tilt etmese kalsın böyle diyicem ama olmuyor :/

Arkadaşlar tuhaf bir durumla karşı karşıyayım. Sistemin genel bir temizliğini yaptım yapmışken format atıp temiz kurulum yapayım istedim. Güncel Windows 11'i yükledim. Her formattan sonra yaptığım gibi ilk işim OneDrive kaldırmaktı ama ne denetim masasında ne uygulamalar menüsünde görebildim. Ben de gidip C'deki program dosyalarını sildim. Fakat şimdi hem dosya gezgininde tıklayınca hata veren sol üst kısımda bulunan bir girdi var ve kaldıramıyorum üstüne üstlük OneDrive setup ile yükleyip Denetim Masası'ndan kaldırıp temizleyeyim dediğimde ise yükleme hatası alıyorum. Ne yapabilirim karşılaşan var mı? Şimdiden teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Hocam silmene gerek yok Görev Yöneticisi'nden başlatı kapatırsan rahatsız etmez, eğer yer açsın diyorsan çok açacağını sanmam 3GB falan açar en fazla.

Hocam BCUninstaller ile silmeye çalıştım sorun şu ki yüklü uygulama bulmuyor tek tek dosya aratmakta ölüm. Dosya gezgininde sol üstte çıkıp beni tilt etmese kalsın böyle diyicem ama olmuyor :/
Eğer tiklerden bahsediyorsan simgelere tik vs. Eklemesi onu pc yi ilk kurulumunda kapatıcaktın onedriveyi.

Hocam ben OneDrive'yi her zaman bat dosyası ile silerim yeteri kadar iş görüyor. Windows 10 için ama 11 için de sorun çıkaracağını pek sanmıyorum yine de garanti veremem.

Çözüm

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim şununla beraber sorundan kurtulmuş oldum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı