OnePlus 7T alınır mı?

XmOrpheus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu hafta sonu telefon almaya karar verdim. Şu anki telefonum iPhone 5 malum artık telefon yavaşladı. OnePlus 7T'ye geçmeyi düşünüyorum. Ama almakta kararsız kaldım 2 hattı da pasaporta kayıtlı ama internetten okuduğum bazı şeylere göre IMEI klonlaması yapıyorlarmış. Bu yüzden almakta kararsız kaldım başıma çok iş çıkartır mı? Ve bildiğiniz Kadıköy taraflarında güvenli bir (satıcı) yer var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kaliteli bir telefon. hatta en kaliteli Android telefon olduğunu okumuştum. IMEI klonlaması 2. eller de oluyor. bildiğim bir satıcı yok fakat İnternet den almanız daha iyi olur. yada Avrupa da yaşayan akrabanız falan varsa, oradan temin edebilirseniz çok iyi olur.

Dostum selamlar, yaklaşık 10 aydır OnePlus 6T kullanıcısıyım, telefonu Sahibinden.com üzerinden Kadıköy' de bulunan bir satıcıdan almıştım, askerde olduğum için adam Kadıköyden kalkıp Şişli' ye abime teslim etmişti hatta. İlgili satıcının numarası askerde kullandığım eski tuşlu telefonumda kaldı, eğer bulabilirsem seninle paylaşacağım.

Marka ve telefon hakkında da kısaca şöyle söyleyeyim, aklımda bataryası ölür mü? Donma yaşar mıyım? Gibi sorular vardı ilk başlarda. Iphone 4-4s Samsung Galaxy S4-S6 telefonlarını kullanmıştım daha öncesinde. OnePlus 6T' ye geçince sanki teknolojik bir devrime tanıklık ettim (Samsung Galaxy S6' yı ilk çıktığında almıştım...). O saatten sonra da asla Iphone ve Samsung markalarına bulaşmama kararı aldım. 10 aylık kullanıcı deneyimim buraya aktarmakla bitmez desem yeridir. Oyun oynadım, yağmurda ıslandı, askeriyede arama olduğunda taşlık alana 5-6 metre fırlattım, merdivenlerden düşürdüm, duşa girerken banyo aynasından düştü.. Değil cam kırılması, telefon resmen minareden at beni in aşağıya alıp kullan beni diyor.. Tek eksi yönünün kamerası olduğu söyleniyor, benim pek işim olmadığı için yorum yapamayacağım. Hızlıydı, hala hızlı ve hızlı olmaya devam edecek gibi. Şarjı uzun gidiyordu, hala uzun süre gidiyor ve böyle de gidecek gibi. Şöyle ki hafta sonu arkadaşımda kaldığımda cumartesi günü saat 15:00' da %100 olarak şarjdan çıkarttım, cumartesi akşamı Beşiktaş maçını izledim, gündelik whatsapp, sahibinden.com uygulamaları ve pazar akşamı yaklaşık 40-45 dakikalık telefon görüşmesinin ardından şarja pazartesi günü sabah saat 7:30' da taktım. Pil tasarruf modu kullanmayı sevmiyorum, normal kullanım yapıyorum. Sosyal medya, netflix, whatsapp ve telefon görüşmeleri yaptığım uzun günlerde ise telefonu Akşam 22:00' da şarjdan çıkarttığımda ertesi gün 20:00-22:00' da %10-15 kalıyor şarjı o şekilde şarja takıyorum. Umarım marka hakkında söylediklerim içini rahatlatır biraz da olsa, almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı