Onion uzantılı siteler tam olarak nedir?

Devlet kurumları bunu niye kullanıyor ?

Hocam memur bir tanıdığım var ve çok yakın arkadaşım kendisi her ne kadar yaşça büyük olsa da benden iyi arkadaşız. kendilerinin bir VPN sunucusu var o ağa bağlanmadan hiçbir şekilde sistemlere giriş sağlayamıyorsun. Fakat şöyle bir şey var sistemler web tabanlı çalışıyor, masaüstü olsa idi bir kopyası alınır bir şekilde unpack edilip yani kaynak kodlarına erişilip erişim sağlanabilirdi fakat web'de böyle bir durum mümkün değil.
Kısaca maksat güvenlik
Hocam tor hakkında bilgileri nereden öğrendiniz? Ben tor hakkında her şeyi öğrenmek istiyorum.
İşe küçük bir .onion servisi kurarak başlayabilirsiniz hocam bir çok Türkçe kaynak da mevcut.

Benim bildiğim kadarıyla TOR ağı dışındaki bağlantıları kabul etmiyorlar eğer torghost veya onionfruit conncet gibi yazılımları denerseniz o sitelere normal tarayıcı ile erişebilirsiniz onion adreslerinin 2 tane sürümü var sürüm 2 sürüm 3 e göre daha az karakter içerir bu da daha kolay tahmin edilebilmesi anlamına gelir ve daha az güvenlidir sürüm 2 onion uzantıları RSA adlı şifreleme kullanırlar sürüm 3 onion uzantılar ise sürüm 2'ye göre daha uzun karakterlidir ve tahmin edilebilmesi zordur bu da daha güvenilirdir sürüm 3 onion adresleri ECC adı verilen bir şifreleme kullanıyor bildiğim kadarıyla.
O yüzden yanında da Nord VPN kullanılması tavsiye ediliyor.
Çoğu kişi VPN kullanımı önermiyor.

Geri
Yukarı