Online Alışveriş Sitelerinden Bilgisayar Toplamak Güvenli midir ?

Renfrii

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler.
Tavsiyeler bölümünden 2500 TL değerinde masaüstü bilgisayar toplamayı düşünüyorum. İnternet' ten topladığım sistemde ileride arıza çıkarsa bunu tespit edecek donanımım yok. Farklı sitelerden aldığım parçaların birinde arıza çıkarsa arızanın hangi parçada olduğunu tespit edemeyeceğim için kasayı göndermek zorunda kalırım. Ve bu sitelerin garanti ile ilgili sorunları oluyor mu ? Garanti nasıl işliyor merak ediyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz ? Ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler.

Son düzenleme:
10 yıldır e-ticaret ile yüzlerce ürün aldım, alıyorum da öyle ki mağazalara 10 yıldır 6-7 kere adım atmışımdır. Daha kaliteli hizmet alıyorum.

Faturalandırma başladıktan sonra garantiniz başlar. Ayrıca donanım konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınızdan dolayı bilgisayarı firmalardan toplatmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Ben tek bir yerden alış veriş yapmıyorum hangisi ucuzsa oradan alıyorum. Sayarsam uzun olur. Kolay yöntem: Siteyi buldunuz, sonra Google ile araştırın. Kötü hizmet verenler çoğunlukla, orijinal diye sahte ürün satan dandik tasarımlı ayakkabı, telefon mağazaları. Orjinal olan her siteyi deneyin. Şikayet var mı net üzerinden araştırın. Hepsi bu kadar.

Saygılar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı