Online olarak CoD vs Battlefield

BF4 ve BF3 üzerinden yıllar geçmesine rağmen hem sıkmayan hem de hâlâ dolu serverlar bulunduran oyunlardır ve çok severim. Bu karşılaştırmada benim oyum BF serisine olacaktır.

Atmosfer olarak kesinlikle BF. Ama BF’den kastım BF1 veya BF5 değil, bu oyunlar BF4’ün kalitesine yaklaşamaz bile malesef. Bu sene çıkacak olan BF6’nın, BF3’ten esinlenmiş olacağı söyleniliyor. Bu da demek oluyor ki oyun modern savaş içerecek. Umarım o atmosferin tadını tekrar alabiliriz, 6 yıldır BF4 oynuyorum hala oynamaya devam edeceğim yoksa. :D

Atmosfer olarak kesinlikle BF. Ama BF’den kastım BF1 veya BF5 değil, bu oyunlar BF4’ün kalitesine yaklaşamaz bile malesef. Bu sene çıkacak olan BF6’nın, BF3’ten esinlenmiş olacağı söyleniliyor. Bu da demek oluyor ki oyun modern savaş içerecek. Umarım o atmosferin tadını tekrar alabiliriz, 6 yıldır BF4 oynuyorum hala oynamaya devam edeceğim yoksa. :D
Zevk meselesi. Benim tanıdığım çoğu kişi BF1’i daha çok seviyor.
Hikaye olarak COD, online olarak BF. Ama BF'nin de her online oyunu iyi değil, mesela BF1 tam bir çöp.

BF3 > BF4 > BF5 > BF1
Hikaye olarak CoD tam bir çöp bu arada. Her oyunu aynı.

Zevk meselesi. Benim tanıdığım çoğu kişi BF1’i daha çok seviyor.
Zevk meselesi tabi, BF1’de recoil diye bir şey olmadığı için sevilmesi normal. :) BF4 zor bir oyun, sadece oyunu öğrenmek, mantığını kavramak bu tarz oyunları bilmeyenin 400 saatini alır en az.

Yeni konular

Geri
Yukarı