Online ortamdaki panelcilere karşı ne yapılabilir?

iflenxy1

Decapat
Daha fazla  
Daha önce bunu yaşadım genelde bir şey olmaz diyorlar ama emin olamadım tehdit de edilmiyorum bunu yapan da bir arkadaşım, ne yapmalıyım? (Online ortamdaki panelciler bize bir şey yapabilir mi, yaparsa neler yapabilir ve ne yapmam gerekiyor?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber suçlara polise jandarmaya CİMER'e her yere yazıyorsunuz. Şafak vakti çocuğun evine girip bilgisayarını kontrol ediyorlar eğer panel gibisinden şeyler bulurlarsa başı ağrır.

Ilk once selam. Eskiden bende yapiyordum nasıl guvenilir olursaniz konusunda ise insanlara isim soy isim solerseniz ve yasadiginiz sehiri bilirse maalesef her şeyinizin datasini cikarir 2023 mernisden bakiliyor. Ve kullanmak daha cok tehlikeli. Benim tavsiyem hiçbir sosyal medyada soyisminizi soylemeyin yoksa yani panelci birisi rahatlikla bulabilir sizi. Paneller genelde Discord'da bedava 10 invite oldugu icin herkes rahatlikla kullaniyor. Dikkatli olun...

Ilk once selam. Eskiden bende yapiyordum nasıl guvenilir olursaniz konusunda ise insanlara isim soy isim solerseniz ve yasadiginiz sehiri bilirse maalesef her şeyinizin datasini cikarir 2023 mernisden bakiliyor. Ve kullanmak daha cok tehlikeli. Benim tavsiyem hiçbir sosyal medyada soyisminizi soylemeyin yoksa yani panelci birisi rahatlikla bulabilir sizi. Paneller genelde Discord'da bedava 10 invite oldugu icin herkes rahatlikla kullaniyor. Dikkatli olun...
Aynı isim-soyisim ve aynı ilde yaşayan binlerce insan var daha detay gerekiyor. Ayrıca sızdırılan veri 2016 yılındandır. 2023 mernis verisi diye bir şey yoktur. Sizin dediğiniz başka sızdırılan veriler olabilir.

Pek bir şey yapamazlar Max e-Okul'una girerler okul numaranı biliyorlarsa yana sitelere yazarlar.

Yapablirler dostum.

Aynı isim-soy isim ve aynı ilde yaşayan binlerce insan var daha detay gerekiyor. Ayrıca sızdırılan veri 2016 yılındandır. 2023 mernis verisi diye bir şey yoktur. Sizin dediğiniz başka sızdırılan veriler olabilir.

Kanka simdi soyle soyleyeyim isim ve soy isim yasadigi sehiri yazarsaniz 20 veya 30 kisi aratilacak eger adamla konusuyorsan ne zaman dogum gunun diye sorarsan buyuk ihtimal cevap verir. Oradaki bilgilere bakarakda bulabilirsin.

Aynı isim-soyisim ve aynı ilde yaşayan binlerce insan var daha detay gerekiyor. Ayrıca sızdırılan veri 2016 yılındandır. 2023 mernis verisi diye bir şey yoktur. Sizin dediğiniz başka sızdırılan veriler olabilir.
Ayakta uyuyorsun sanırım 2016 dan sonra tekrar çalındı bilgiler :)
2021 de değiştirdiğim adres güncel şekilde çıkıyor.

Adın ve soyadından tüm datanı çıkarsa kaç yazar? Askere gittiyseniz görmüşsünüzdir, aynı sisteme oradan yine erişiyorsunuz. 2013-2014 bundan çok öncesinde de vardı bu datalar, gizli define ortaya çıkıyormuş gibi korkmayın. En fazla ne olabilir yani? Sahte ihbar mı gönderecek? Ertesi gününe savcılığa suç duyurusunda bulun bakalım noluyor? İşte hiçbir yerde adın soyadın yazmasın vesaire gibi parametrelerle kendinizi bu kadar kısıtlamayın. VDS satın alıp DNS'i 1.1.1.1 olarak ayarlayınca anonim olunmuyor. Zaten hükümet birini bulmak istediğinde IP adresine ihtiyaç duymuyor, o ayrı konu.

Panel ile tehdit edilirseniz şikayette bulunursunuz olur biter. Ailenizi arasa yine ne değişecek? 🙂 Onun dışında çocuk falan değilseniz size bir şey yapamazlar.

Son düzenleme:
Ayakta uyuyorsun sanırım 2016 dan sonra tekrar çalındı bilgiler :)
2021 de değiştirdiğim adres güncel şekilde çıkıyor.
Canım benim anlama ve okuma yeteneğini merak ettim. Ben 2016 yılından sonra sızdırılan verilerin Mernis verileri olmadığını yazdım. Başka verilerin sızdırılmış olabileceğini yazdım.

Yapablirler dostum.

Kanka simdi soyle soyleyeyim isim ve soy isim yasadigi sehiri yazarsaniz 20 veya 30 kisi aratilacak eger adamla konusuyorsan ne zaman dogum gunun diye sorarsan buyuk ihtimal cevap verir. Oradaki bilgilere bakarakda bulabilirsin.
Evet işte sizin de dediğiniz gibi daha detay gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı