Çözüldü Online oyuna hile yapılınca bir şey olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Arkadaşlar dayımın oğlu online oyunda gaza gelip hile yapmış çocuk işte. Oyunun özel koruma sistemi tespit etmiş bir şey olmamış oyundan atmış fakat girip oynayabiliyormuş. Hemen o korkuyla hileleri silmiş şimdi ise bana dedi ki abi bütün hile dll lerini sildim bir sorun olur mu bayağı level atlamış heba olsun istemiyormuş. Bir de internetten indirdiği için c ye kayıt oluyor sanırım karşıdan yüklemeler kısmına. Hileyi bilgisayardan silmiş fakat hala bir etkisi olur mu diye soruyor. Oyunu d ye kuruluymuş ve bana injector ile yaptığını söyledi. Oyun d ye kurulumuş fakat dosyalar c de olduğu için format atıp atmamak ile tereddütte kalmış bana abi format atar mısın dedi. Bende dur bir araştırayım dedim size danıştım. Dosyaları silince bir etkisi olur mu? Yoksa ben gidip format mı atayım? Format atılsa oyunun güvenlik tarayıcısında bulur mu? Bana format at demesinin nedeni hilelerin c ye yüklenmesi eğer format atar isem c ye atacağım sadece d ye atmayacağım. Sizce format mı atmalıyım dosyaları silmesi yeterli midir? Ban yemek istemiyor açıkçası.

Dosyaları silmesi kâfi. Hileli oyundan zevk alınmaz. Uğraşmayın böyle işlerle.

Dosyaları silmesi kâfi. Hileli oyundan zevk alınmaz. Uğraşmayın böyle işlerle.
Zaten yapan ben değilim dayımın oğlu gaza gelmiş yapmış halbuki yapmasa iyi ama. Şimdi bir sorun çıkar mı? Dosyaları silmiş çünkü ya da format mı atmalıyım? Yani format atar isem sorun çözülür mü oyuna etkisi olur mu? Yoksa dosyalar silinince sorun biter mi? Dosyaların başlat kısmında arandığında bulunur diye korkuyormuş.

Zaten yapan ben değilim dayımın oğlu gaza gelmiş yapmış halbuki yapmasa iyi ama. Şimdi bir sorun çıkar mı? Dosyaları silmiş çünkü ya da format mı atmalıyım? Yani format atar isem sorun çözülür mü oyuna etkisi olur mu? Yoksa dosyalar silinince sorun biter mi? Dosyaların başlat kısmında arandığında bulunur diye korkuyormuş.
Kim nasıl onun başlat menüsüne bakacak ? Dosyaları silin formata gerek yok. Sorun olmaz. Bir çok online oyunda güvenlik yazılımı var ve tespit ettiğinde evet banlanıyor. Bir daha yapmasın sıkıntı olmaz.

Kim nasıl onun başlat menüsüne bakacak ? Dosyaları silin formata gerek yok. Sorun olmaz. Bir çok online oyunda güvenlik yazılımı var ve tespit ettiğinde evet banlanıyor. Bir daha yapmasın sıkıntı olmaz.
Tamamdır. Silmiş dosyaları bir daha yapmam diyor. Bir kere ban yemiş. Hile temizleme vaktinde güvenlik sistemi kontrolünde takılıp ban yerse diye korkuyor.

Ban yemesi bir yana oyun yapımcıları işi ciddiye alıp kapınıza polis gönderirse o sorun ama sanmam böyle bir şey yapacaklarını.

Ban yemesi bir yana oyun yapımcıları işi ciddiye alıp kapınıza polis gönderirse o sorun ama sanmam böyle bir şey yapacaklarını.
Hocam yapmayın bende oynuyorum ve eskiden hile yaptım topluca 50.000 kişi ban yedi. Bir sorun yok ve oyunda hala hile dolu sayamazsınız her odada 3-5 tane var. Toplu bandan sonra millet sinirlendi haksız ban yiyenlerde oldu. Ayrıca Türkiye ve Azerbaycan hariç 18 tane Arap ülkeleri var oyuna bugün eklendi güncellemeden sonra. Oyunda hileler çok arttı artık bıkkınlık verecek seviyede oldu. Herkesin evine polis göndermeye kalksalar şirket batar.

Hocam yapmayın bende oynuyorum ve eskiden hile yaptım topluca 50.000 kişi ban yedi. Bir sorun yok ve oyunda hala hile dolu sayamazsınız her odada 3-5 tane var. Toplu bandan sonra millet sinirlendi haksız ban yiyenlerde oldu. Ayrıca Türkiye ve Azerbaycan hariç 18 tane Arap ülkeleri var oyuna bugün eklendi güncellemeden sonra. Oyunda hileler çok arttı artık bıkkınlık verecek seviyede oldu. Herkesin evine polis göndermeye kalksalar şirket batar.
Göz korkutmak amacıyla yazmıştım ama dediğim kısmen dorudur eğer hilelerden herhangi bir kar sağlanıyorsa bununla gerçekten çok uğraşıyorlar.

Göz korkutmak amacıyla yazmıştım ama dediğim kısmen dorudur eğer hilelerden herhangi bir kar sağlanıyorsa bununla gerçekten çok uğraşıyorlar.
Yani uğraşacaklarını sanmıyorum canlı yayında bile açıklıyorlar hilelere bir şey yapamıyoruz diye. Arap ülkeleri eklenince oyun oynanmıyor daha bugün eklendi fakat hileler çok arttı.

İnjector görevi gören bir hile ise dosyaları değil oyunu silmesi lazım. Orj. oyun setup'ından tekrar kurması lazım. Hile dosyalarını da sildi ise sadece pc zararlılardan arındı demektir. İlk olarak sistem zaten tespit yapmış dosya silmen veya format atman birşey değiştirmez tabi tekrarlarsa hileyi daha çok banlanma şansı yükselir orası ayrı.
Sistem yaklamış gerisi artık oyun yöneticisinde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı