Online oyunlarda aniden ping ve lag girmesi

Burak.yy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktan da anlayabileceğiniz üzere sorunum bu. Sürücülerim güncel ve internet değerlerim aşağıdaki gibi. Ping 8 ve Jitter 1 ms olmasına rağmen her Online oyunda anidden ping artıyor ve laglar giriyor. Bunun bir örneğini de CS2 de çok yaşıyorum. Oyunda pingim 49 gözükmesine rağmen 3-4 saniyeliğine her şey donuyor ve herkes bir yerden bir yere ışınlanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sitedeki önceki çözümler işe yaramadı.
NOT: Bu arada Wi-Fi ile bağlanıyorum. Ethernet ile de denedim ancak maalesef sorun çözülmedi. Kendi mobil verime Wi-Fi ile bağlanıp oyun oynayınca ping bir tık daha fazla oluyor ancak stabil bir şekilde oynayabiliyorum.

hıztesti.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapın ne kadar destekliyor goknet altyapı sorgulama üzerinden sorgulama yapıp ekran görüntüsü atar mısın bende 35 Mbps pakette iken ara ara ping giriyordu 50 Mbps pakete geçince düzelmişti sorunum Ethernet ile daha stabil bir bağlantı sağlayabilirsin bir de hat değerlerini atabilir misin tarayıcıdan 192.168.1.1 adresine gireceksin kullanıcı adı admin şifre 1234 ya da Türk Telekom.

Altyapın ne kadar destekliyor goknet altyapı sorgulama üzerinden sorgulama yapıp ekran görüntüsü atar mısın bende 35 Mbps pakette iken ara ara ping giriyordu 50 Mbps pakete geçince düzelmişti sorunum Ethernet ile daha stabil bir bağlantı sağlayabilirsin bir de hat değerlerini atabilir misin tarayıcıdan 192.168.1.1 adresine gireceksin kullanıcı adı admin şifre 1234 ya da Türk Telekom.
hocam sorunu çözdüm. Modem arayüzünden Qos ayarlarını yaparak siz de sorunu çözebilirsiniz. Eski konulardan bir arkadaş güzel bir şekile anlatmıştı. Ondan bakarak yaptım.

Geri
Yukarı