Online oyunlarda bağlantı kopması ve ping sorunu

ismail266

Hectopat
Daha fazla  
Ben TTNet Fibernet in verdiği modemi kullanıyorum (Router da olabilir. ). Kablosuz bağlanıyorum. Online oyunlarda bağlantı kopması ve ping sorunu oluyor her zaman. Ne yapmamı önerirsiniz?

Fiber ağlarda DSL gibi bir hat değeri söz konusu değil. Zira sizdeki cihaz bir Router, modem değil. Bu durumda kopma ve Ping sorunlarının hat kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz sanırım. TTNET ile iletişime geçmeniz gerek.

Yine de bundan önce modemden PC'ye bir kablo çekip Ethernet ile oyun oynamayı deneyin. Yine kopma ve Ping sorunu varsa TTNET ile iletişime geçebilirsiniz.

Modem odama çok uzak, kablo çekmem zor. Router'ın yerini değiştirip kendi odama takabilir miyim acaba? Bunu TTNet daha iyi bilir sanırım.

Recep Bey,
Call centeri aradığımızda ping sorunundan bahseder bahsetmez oyunlar ile alakalı deyip konuyu kapatıyorlar.
özellikle son zamanlarda hiç yardımcı olmuyorlar. Ping problemini ben de yaşıyorum. Normalde internet baya iyi. Ama oyun oynayamıyorum. Hat zayıflama değerlerine nasıl bakacağız? sizinle paylaşalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı