Online Oyunlarda Ping Sorunu

TheRo0kies

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, öncelikle başlıkta belirttiğim gibi ping sorunum var. Bu sorunu en çok yaşadığım oyun CS: GO, sabahları yani saat 12.00'a kadar pingim 50-60 arasında sabit şekilde kalıyor fakat 12.00'dan sonra pingim dalgalanmaya başlıyor. Örneğin 50 ping ile oynuyorsam bir anda 300'lere kadar çıkıp 10-15 dakika sonra tekrar 50 civarına inmeye başlıyor. Bir öneriniz var mıdır?

Konu açmışsınız ama hangi firmayı kullanıyorsunuz, modeminizin marka modeli ne, tarifeniz hangisi...

Bunları da yazarsanız sevinirim.

2 seneden beri D-Smart'ın 8Mbs'lik televizyon+internet paketini kullanıyoruz, daha önce pek online oyun oynamadığım için ping değerlerini bilmiyordum... Şu anki modemin markası ise Exper EWM-01 adında. Daha önce Zyxel'in yeni bir modelini kullanıyorduk fakat şimşek çakması yüzünden modem yandı. Evde bunu bulduk ve taktık.

Kusura bakmayın biraz geç cevap veriyorum da. 1 gün gözlemledim, büyük ihtimalle altyapıdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü en işlek saatlerde ping değerim yüksek iken gece 01.00'dan sonra pingim çok rahatlıyor. Altyapı ile ilgili bizim yapabileceğimiz bir şey var mıdır peki? Resimde de gördüğünüz gibi arkadaşımın pingi sabit 40 civarlarında iken benimki 200+ :(

Dosya Ekleri

• 2015-09-04_00002.jpg
    2015-09-04_00002.jpg
    191,3 KB · Görüntüleme: 505
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı