Çözüldü Online oyunlarda bilgisayardaki internet bağlantısı yavaşlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eaglost

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 1.5 senedir bir sorunla uğraşıyorum. Şöyle ki Valorant, Apex Legends vs. Online oyunlarda oyun açıkken hız testi yaptığımda bilgisayardaki değer çok düşükken eş zamanlı telefondan yaptığımda normal değerlerle karşılaşıyorum. Çözümde yardımcı olursanız sevinirim (Dediğim gibi 1.5 yıldır bununla uğraşıyorum). Çözüm için denediğim yollar da şu şekilde:
1- Antivirüsü devre dışı bırakmak (Kaspersky).
2- Ethernet ile bağlanmak.
3- Bilgisayara format atmak.
4- Çoğaltıcı yerine (TP-Link) direkt modemden Ethernet bağlantısı sağlamak (Türk Telekom).

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar 2 saatlik uğraşım sonucu sorunun kaynağını tespit ettim ve sorun çözüldü.
Şöyle ki bilgisayarda Lenovo'nun "Lenonvo Vantage" adlı uygulamasını kullanıyordum. Oyunlara özel ağ yükseltme diye bir modu açıkmış. Bu modun açıklaması tam olarak şu şekilde:
Ağ Yükseltme oyunların önceliğini otomatik olarak ağdaki en yüksek seviyeye ayarlayarak hızı en üst düzeye çıkarır. Oyun oynarken Twitch veya Discord gibi uygulamalar kullanıyorsanız ağınızda bunların da öncelikli olması için bu uygulamaları aşağıdaki listeye ekleyin.
Yani 1.5 senedir uğraştığım şey yanlış bir ayardan ibaretmiş. Format attığımda , ayar bulutta kayıtlı olduğundan uygulamayı tekrar yüklediğimde yine aynı sorunu yaşadım. Eğer sizin de oyunlar için FPS arttırıcı, ping düşürücü tarzda uygulamalarınız varsa ayarları kontrol etmenizi öneririm.
Bana altyapı ile alakalı gibi geldi. Online oyunlar genelde iyi altyapıya ihtiyaç duyuyor. Bir de modem kaynaklı sıkıntı yaşayanlar da gördüm.

Arkadaşlar 2 saatlik uğraşım sonucu sorunun kaynağını tespit ettim ve sorun çözüldü.
Şöyle ki bilgisayarda Lenovo'nun "Lenonvo Vantage" adlı uygulamasını kullanıyordum. Oyunlara özel ağ yükseltme diye bir modu açıkmış. Bu modun açıklaması tam olarak şu şekilde:
Ağ Yükseltme oyunların önceliğini otomatik olarak ağdaki en yüksek seviyeye ayarlayarak hızı en üst düzeye çıkarır. Oyun oynarken Twitch veya Discord gibi uygulamalar kullanıyorsanız ağınızda bunların da öncelikli olması için bu uygulamaları aşağıdaki listeye ekleyin.
Yani 1.5 senedir uğraştığım şey yanlış bir ayardan ibaretmiş. Format attığımda , ayar bulutta kayıtlı olduğundan uygulamayı tekrar yüklediğimde yine aynı sorunu yaşadım. Eğer sizin de oyunlar için FPS arttırıcı, ping düşürücü tarzda uygulamalarınız varsa ayarları kontrol etmenizi öneririm.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı