Online Oyunlarda İnternet Hızı

KaanGVL

Hectopat
Daha fazla  
Merak ettiğim bir konu var. Online oyunlarda internet hızının ne kadar önemi var ?. Yani örnek veriyorum warface gibi ağır grafikli tarayıcı oyunlarında internetin 3mbps veya 1 mbps olması önemli mi ? 1 mbps'de lag veya kasma sorunları olur mu yoksa bu olay sistem ile mi alakalı ?

Lag, sunucu ile bilgisayarınız arasındaki mesafeye bağlıdır. 1 Mbit, oyun için fazlasıyla yeterli. Grafiklerin ne kadar iyi olduğunun bir önemi yok. Online oyunda giden gelen paketlerde sadece sizin ve rakiplerin konum bilgisi, mermi bilgisi, hızınız vb bilgiler takas edilir. Görsel hiçbir bilgi aktarılmaz çoğunlukla.

Bu bağlamda Ping 50 veya altı olduğu sürece genelde takılmaz olmaz. Tabi sistemsel değil lag takılmasından bahsediyorum.

Lag, sunucu ile bilgisayarınız arasındaki mesafeye bağlıdır. 1 Mbit, oyun için fazlasıyla yeterli. Grafiklerin ne kadar iyi olduğunun bir önemi yok. Online oyunda giden gelen paketlerde sadece sizin ve rakiplerin konum bilgisi, mermi bilgisi, hızınız vb bilgiler takas edilir. Görsel hiçbir bilgi aktarılmaz çoğunlukla.

Bu bağlamda Ping 50 veya altı olduğu sürece genelde takılmaz olmaz. Tabi sistemsel değil lag takılmasından bahsediyorum.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Peki bu olay tarayıcı oyunlarında değişkenlik gösterir mi ?. Yani warface tarayıcıdan oynanıyor bunun için 1mbps hız yeter mi ?.

Son düzenleyen: Moderatör:
Warface tarayıcıdan oynanmıyor. Sadece tarayıcıdan çalışıyor. Dikkat edersen oyun önce bilgisayarına iniyor. Warface için de 1 Mbps hız yeterli. Zaten oyunun TR sunucusu var yanlış görmediysem. Lag olmadan oynanabilmeli.

Warface tarayıcıdan oynanmıyor. Sadece tarayıcıdan çalışıyor. Dikkat edersen oyun önce bilgisayarına iniyor. Warface için de 1 Mbps hız yeterli. Zaten oyunun TR sunucusu var yanlış görmediysem. Lag olmadan oynanabilmeli.

Çok teşekkürler Recep abi. Heralde gface üzerinden oynanıyor ama bir indirip bakayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı