Online Oyunlarda Anlık Ping Sorunu

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller! CS-GO oynuyorum, internet bağlantı hızım 10mbs. 1080p videoları donmadan izleyebiliyorum ki evde 2 kişi daha mobilden bağlı olduğu halde fakat CS-GO oynarken anlık ping değerlerim 500 hatta 1000 çıkıyor. Sonra tekrar düşüyor (Türk servarlarında oynuyorum, ortalama 30 ping alıyorum ama anlık artıp azalma sorunum var).

Throttle
cFosSpeed Calibration
WLan Optimizier kullandım.
Bant sınırlamasını 0 yaptım ama banamsın demedi.
Konuyu CS-GO sayfasına taşır mısınız?

Son düzenleme:
Jitter kaynaklı gibi duruyor. İlk önce İnterneti meşgul eden bütün işlemleri sonlandırın. Telefon, Smart TV, vs. Windows kullandığınızı var sayıyorum. Aramaya CMD yazın ve Komut İstemi'ni açın. Aşağıda belirttiklerimi kopyalayın/yapıştırın ve enter'a basın. İşlemler tamamlandığında burada açıkladığınız sorununuzu ve belirttiğim işlemlerden çıkan sonuçları kod olarak veya ekran görüntüsü şeklinde ISS'nize gönderin. Online destek sayfaları varsa oradan yoksa da mail adreslerine göndererek destek alabilirsiniz.

tracert cloudflare.com
tracert radore.com

Girdiğiniz Türk CS:GO sunucusunun IP adresini bilmediğimden dolayı Cloudflare ve Radore veri merkezlerini yazdım.

Aşağıdakiler resmi sunucular.

tracert vie.valve.net
tracert lux.valve.net

ping -t vie.valve.net
ping -t lux.valve.net
ping -t komutuyla yazdıklarım siz sonlandırana kadar devam eder. 1 dk. sonra sonuçları kopyalayın veya ekran görüntüsünü alın. Daha sonra kapatın.

CS:GO içerisinde değerlerinizi net_graph 3 komutu ile gözlemleyebilirsiniz. Aşağıya örnek ekran görüntüsü ekledim.

Mirage-T.jpg

Açılan küçük tablo'da loss ve choke kısımları önemli. Sarı/kırmızı şeklinde yanıp sönüyorsa yine sorun var demektir. 3. parti programlarla hiçbir sonuç elde edemezsiniz. Hatta VAC ban'a bile sebebiyet verebilirler.

Jitter kaynaklı gibi duruyor. Windows kullanıyorsanız aramaya CMD yazın ve Komut İstemi'ni açın. Aşağıda belirttiklerimi kopyalayın/yapıştırın ve enter'a basın. İşlemler tamamlandığında burada açıkladığınız sorununuzu ve belirttiğim işlemlerden çıkan sonuçları kod olarak veya ekran görüntüsü şeklinde ISS'nize gönderin. Online destek sayfaları varsa oradan yoksa da mail adreslerine göndererek destek alabilirsiniz.

tracert cloudflare.com
tracert radore.com

Girdiğiniz Türk CS:GO sunucusunun IP adresini bilmediğimden dolayı Cloudflare ve Radore veri merkezlerini yazdım.

Aşağıdakiler resmi sunucular.

tracert vie.valve.net
tracert lux.valve.net

ping -t vie.valve.net
ping -t lux.valve.net
ping -t komutuyla yazdıklarım siz sonlandırana kadar devam eder. 1 dk. sonra sonuçları kopyalayın veya ekran görüntüsünü alın. Daha sonra kapatın.

CS:GO içerisinde değerlerinizi net_graph 3 komutu ile gözlemleyebilirsiniz. Aşağıya örnek ekran görüntüsü ekledim.

Mirage-T.jpg

Açılan küçük tablo'da loss ve choke kısımları önemli. Sarı/kırmızı şeklinde yanıp sönüyorsa yine sorun var demektir. 3. parti programlarla hiçbir sonuç elde edemezsiniz. Hatta VAC ban'a bile sebebiyet verebilirler.
Ben dediğiniz komutları yapayım şimdi fakat bunları nereye atacağımı anlamadım, bu kodları yazınca sorun çözülmüyor anladığım kadarıyla? Size atsam yardımcı olamaz mısınız, veya forumdaki herhangi birisi?
Genelde Kazulet serverında oynuyorum.

Ben dediğiniz komutları yapayım şimdi fakat bunları nereye atacağımı anlamadım? Size atsam yardımcı olamaz mısınız, veya forumdaki herhangi birisi?
Genelde Kazulet serverında oynuyorum.
İnternet Servis Sağlayıcınız hangisi? Belirtirseniz mail adresini yazarım. Sonuçları buraya eklerseniz ben sadece yorumlarım. Fakat sorunu çözecek olan kullandığınız ISS'dır. O yüzden onlara göndermeniz daha iyi olacaktır.

İnternet Servis Sağlayıcınız hangisi? Belirtirseniz mail adresini yazarım. Sonuçları buraya eklerseniz ben sadece yorumlarım. Fakat sorunu çözecek olan kullandığınız ISS'dır. O yüzden onlara göndermeniz daha iyi olacaktır.
Türk Telekom, o halde bu dediğiniz işlemi yapıp onlara mail atmam mı gerekiyor? Telefon açsam bir şey yapmazlar mı?

Türk Telekom, o halde bu dediğiniz işlemi yapıp onlara mail atmam mı gerekiyor? Telefon açsam bir şey yapmazlar mı?
Telefon ile siz sorunu anlatırsınız ama karşı taraf ne kadar anlar bilemeyiz. O yüzden sorunu verilerle göstererek çözmek daha iyidir. Yinede siz bilirsiniz.

Mail adresi: [email protected]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı