Online Oyunlardaki Ping Sorunu

tNcr

Kilopat
Merhabalar,

Benim ping sorunum bulunmaktadır. TTNet kullanılıyorum. 16 Mbps 100 GB internet kullanmaktayım. 14 Mbps alabiliyorum en fazla hız testlerinden hızdan yana bir sıkıntım yok ancak ping sıkıntısı var. Bir kaç gündür online oyun oynamak için bilgisayara Counter Strike (Steam) ve League of Legends oyunlalarını kurdum. LOL'de duyduğuma göre serverlar Türkiye'ye taşındığı söyledi pinglerde azalma olur dendi ancak ben 2 sene önce oynadığım zamandan daha fazla ping alıyorum 80 - 100 arasında. Windows 10 kurmuştum sıkıntı onda mı diye gidip Windows 7 yüklü harddiski taktım gene aynı sorun devam ediyor.

Harddisklerdeki Windowslar da yeni formatlı olup güncellemeler dışında herhangi bir program yüklü değil. DNS değiştirmedim. VPN de kullanmıyorum. TTNet aradım ping sorunuyla biz ilgilenmiyoruz dediler. Hat değerleriniz normal dediler. Nasıl ping düşürebilirim acaba?

Buradaki değerler kablolu bağlantı ile ve tek bir bilgisayar bağlıyken alınmış değerler.

Modemim: AirTies Air5453

Modemin internet durumu:

hat.jpg

Cmd google ping gönderme değeleri:
Kod:
    Paket: Giden = 4, Gelen = 3, Kaybolan = 1 (%25 kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
    En Az = 80ms, En Çok = 81ms, Ortalama = 80ms
Speedtest sonuçu:

spped.jpg

Sihirdar Vadisi ping sonuçları:

sihirdar.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı