Online sınav sistemi nasıl işliyor?

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar temmuz ayında yaz okulum başlıyor ve sınavların Online olacağını açıkladılar bugün. Ancak daha önce vize ve finallerimiz ödev şeklindeydi. Dolayısıyla hiç Online sınava girmedim. Merak ettiğim konu bu sistem nasıl işliyor? Sınav süreleri kaç dakika oluyor? kimisine göre örgün öğretimdeki gibi 40 dakika olacağı söyleniyor. Kafamda net bir bilgi yok o yüzden bu yöntemle sınav olanlara sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle öğrencilere önceden mail ile haber verilir sınavın olcağı tarih sınav sitesinden özel bilgilerinle giriş yaprıktan sonra süre başlar bu sırada bu site senin bu site açıkken girmiş olduğun site geçmişi kaydedilir yağni kopya çekme kimi okullar Webcam bile istemektedir sınav sonrası sınavın ve site geçmişin belirli yere gönderilir genellikle sistem böyle bir sıkıntım ya da yanlışım olursa düzenlerin iyi sınavlar. :D.

Üniversiteniz bunun ile alâkalı bir yönetmelik yayınlayacaktır, çünkü her üniversite için aynı şartlar altında İnternet üzerinden sınavlar yapılmamaktadır.​

Üniversitemiz şuan sadece yaz okulunun olacağına karar verip yayınladı ve online sınav şeklinde olacağını açıkladı onun haricinde yeni bir bilgi yayınlamadı henüz.

Merhaba,
Üniversitemizde de aynı durum var. Sınavın biçimini bilmiyorum (bazı öğrenciler çevrimiçi sınavların video-ses biçiminde bile olabileceğini söylüyorlar).

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı