Online sınavda Chrome uzantıları fark edilebilir mi?

Yapıldığı siteye verdiğin izinlere göre ekranını dahi çekebilirler. Tıklama sayın, açtığın kapadığın sekmeler. O yüzden dikkatli ol.

Arkadaşlar Online sınavda Chrome uzantısı kullandığımda bu fark edilir mi?
Fark edemezler, fakat okul bilgisayarında görürler. Kopya çekicek isen de Photomath kullan. Kaçıncı sınıf olduğunu bilmiyorum ama matematik işlemlerini çok iyi yapıyor.

Her şekilde her şey fark edilebilir çok kolay şeyler bunlar. Bizim Online sınavlarda Alt Tab atan öğrencileri kopya çekti olarak saymışlardı. Sanırım sadece 2. ekrana bir şey yapamıyorlar tarayıcı üzerinden çünkü 2. ekrandan çatır çutur işimi gördüm. :)

Son düzenleme:
Her şekilde her şey fark edilebilir çok kolay şeyler bunlar. Bizim Online sınavlarda Alt Tab atan öğrencileri kopya çekti olarak saymışlardı. Sanırım sadece 2. ekrana bir şey yapamıyorlar tarayıcı üzerinden çünkü 2. ekrandan çatır çutur işimi gördüm. :)
Bilmiyorum ya yani aslında amacım kopya çekmek bile değildi kopyadan kastım sadece Google çeviri uzantısı kullandım birden önüme çıkınca işte metni seçtim çevirdi o kadar sonra çok pişman oldum yapamadığımdan da değil sırf emin olmak için
Fark edemezler, fakat okul bilgisayarında görürler. Kopya çekicek isen de Photomath kullan. Kaçıncı sınıf olduğunu bilmiyorum ama matematik işlemlerini çok iyi yapıyor.
Kendi bilgisayarım ve kendi evimdeyim sadece çeviri uzantısı işaretledim sekme falanda açmadım
Kendi bilgisayarından giriyorsan ve kendi internetini kullanıyorsan fark edemezler
Kendi evimde kendi laptopumla sadece google çeviri uzantısı ayrı sekme falan yok yani

Korkma en fazla sınavın geçersiz sayılır bir de tecrübe olmuş olur. Ben de eskiden çok kasardım böyle şeyleri ama gerçekten hayat bu kadar basit şeyleri umursayacak kadar tozpembe değil. En azından benim çok daha büyük dertlerim var. Saygılar.

Web sitemiz üzerinden giyim ürünleri satıyoruz. Çoğunlukla bilmeme rağmen kendi başıma hep Google işletme hesabı, Yandex parametleri ve Microsoft'un web sitelerine eklenen ve belli bir algoritmaya göre takip ettiği kullanıcı tanımlamaları oluyor. Şu an web sitemiz çok aktif takip edilmiyor ancak o Microsoft eklentisini web sitesine entegre ettiğinde bayağı bir sanki kullanıcıyı izliyormuşum gibi videolar kayıt ediyordu. Mouse ya da dokunmatik alan olarak nerede olduğundan hangi alana odaklanıldığına kadar kayıtlar almaya yarıyor. Benim bunu yapmamın sebebi başka bir şeyi ararken dnek gelip meraktan entegre etmemle başladı. Açıkçası benim bile bu tarz bir şeyi yapabiliyor olmam bu teknolojinin daha kat be kat neler sunabildiğini düşünmeme neden oldu. Kim bilir daha nasıl bu tarz takip uygulamaları vardır ve ihtiyaç durumuna göre kullandığınız web sitesine eklenme durumunu düşünerek hareket edin. Eğer sorun oluşturabilecek bir eklentiniz varsa farklı bir tarayıcı kullanmanız faydalı olur. Sonuçta eklenti web sitesinden veri alıyorsa ya da siz bilmeden siteye etkisi varsa eğer arka planda bu görülebilir ve eğer dediğim gibi ya da benzer bir yazılım varsa eğer kullanılan ekleti ya da eklentiler farkedilebilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı