Online siparişte yollanan görseldeki fatura geçerli midir?

Wilson Fisk

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta içerisinde N11'den futbol topu siparişi verdim. Ürün bugün elime ulaştı. Kargo paketinde futbol topu vardı fakat fatura yoktu. Belki mail adresime yollanmıştır diye mail adresimi kontrol ettim fakat yoktu. Satıcıya N11 üzerinden mesaj atarak faturamın gelmediğini bildirdim fakat mail adresime atabilirsiniz dedim ama ben PDF dosyası halinde e-fatura bekliyorken bana kendi fatura defterlerine yazdıkları, faturanın resmini gönderdiler. Bu faturayı resmi işlemlerde veya garantiye yollarken kullanabilir miyim?

InkedN11 FATURA_LI.jpg

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta içerisinde N11'den futbol topu siparişi verdim. Ürün bugün elime ulaştı. Kargo paketinde futbol topu vardı fakat fatura yoktu. Belki mail adresime yollanmıştır diye mail adresimi kontrol ettim fakat yoktu. Satıcıya N11 üzerinden mesaj atarak faturamın gelmediğini bildirdim fakat mail adresime atabilirsiniz dedim ama ben PDF dosyası halinde e-fatura bekliyorken bana kendi fatura defterlerine yazdıkları, faturanın resmini gönderdiler. Bu faturayı resmi işlemlerde veya garantiye yollarken kullanabilir miyim?

Eki Görüntüle 1223000
Basit usulde fatura kesiminde ürünün faturası bu şekilde olmaz.

1637590941588.png

Şeklinde kesilir Çizgi ile alt sutünlar kapatılır ki daha sonradan ürün girişi olmasın, kırmızı ile imza yazdığım yere kaşe üstüne gelecek şekilde imza atılır ve son olarak yeşil kutuda da kaşe basılır bu sayede fatura kapatılmış olur.

Ya e-fatura olarak düzenlemesini isteyin ya da fiziki olarak faturanızı talep edin ki size gönderilen fatura da zaten yanlış/eksik kesilmiş. Eğer firma ile çözüm sağlayamıyorsanız n11'den aldıysanız iletişime geçin.

Basit usulde fatura kesiminde ürünün faturası bu şekilde olmaz.

Eki Görüntüle 1223010
Şeklinde kesilir Çizgi ile alt sutünlar kapatılır ki daha sonradan ürün girişi olmasın, kırmızı ile imza yazdığım yere kaşe üstüne gelecek şekilde imza atılır ve son olarak yeşil kutuda da kaşe basılır bu sayede fatura kapatılmış olur.
Garantide bunlara bakacaklarını sanmıyorum, kaşe imzayı yukarı atmış vadeli satış gibi. Gereksiz detaylar bunlar garanti için.

Garantide bunlara bakacaklarını sanmıyorum, kaşe imzayı yukarı atmış vadeli satış gibi. Gereksiz detaylar bunlar garanti için.
Offf bitiyorum şöyle cevaplara, banane garantiden şimdi? Ben ne anlatmışım sen bana ne diyorsun, bana cevap verme arkadaşa cevap ver çok istiyorsan o kadar yazıyoruz ediyoruz çiziyoruz aldığım cevap: "Gereksiz detaylar" diyorsun, gerçekten saçma geliyor bana.

Eki Görüntüle 1223000
Kullanabilirsiniz. Sadece eksik olan kısım, Nike Futbol Topu yazılmış, ürün kodu vs. yok, o yüzden sorun çıkabilir gibi ama onunda sorun olacağını düşünmüyorum. E-Fatura yerine elle kesilmiş.

Geri
Yukarı