Online UPS kullanımı nasıl olmalı?

RecepEmre07

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar FSP champ 1K Online UPS'e sahibim. UPS'i bilgisayarın fişi takılıyken ilk aktif ettiğimizde 150-220, 203-220, 235-220 olarak sabitleniyor.

Sorum şu; UPS'i aynı bu şekilde bilgisayarın fişi takılıyken mi aktif etmeliyim? Yoksa aktif ettikten sonra mı bilgisayarın fişini takmalıyım?
Bir zararı olur mu?

@Yener K.

Aynı UPS'i 2 yıldan uzun süredir kullanıyorum ve UPS'i geceleri kapatan biri olarak bilgisayarım, monitörlerim ve diğer birçok cihazım bu UPS'e bağlı. Ben UPS'i açtığımda direkt 220V sabit olarak geliyor ama sizin durumunuzda bilgisayarı açmak için sabitlenene kadar beklemekte fayda var. Fişi sökmenize ise gerek yok, bilgisayar kapalı olduğu sürece bir sorun olmaz.

Aynı UPS'i 2 yıldan uzun süredir kullanıyorum ve UPS'i geceleri kapatan biri olarak bilgisayarım, monitörlerim ve diğer birçok cihazım bu UPS'e bağlı. Ben UPS'i açtığımda direkt 220V sabit olarak geliyor ama sizin durumunuzda bilgisayarı açmak için sabitlenene kadar beklemekte fayda var. Fişi sökmenize ise gerek yok, bilgisayar kapalı olduğu sürece bir sorun olmaz.
Hocam zaten sabit ama açarken tık sesiyle beraber 150-220, 180-220 hemen sabitleniyor saliselik olay yani.

PC fişi takılıyken açınca böyle oluyor.

Her zaman olan bir şey değil hocam arada oluyor.

Hocam zaten sabit ama açarken tık sesiyle beraber 150-220, 180-220 hemen sabitleniyor saliselik olay yani.

PC fişi takılıyken açınca böyle oluyor.

Her zaman olan bir şey değil hocam arada oluyor.
Dert etmenize gerek yok, birkaç saniye bekleyin bilgisayarı açmadan önce işi garantiye almış olursunuz. Normal bir durum sanıyorum.

Aynen hocam saliselik bir olay zaten ON tuşuna bastıktan hemen sonraki tık sesiyle beraber oluyor, ondan sonra 10 saniye bekledikten sonra aktif oluyor.

Aynen hocam saliselik bir olay zaten ON tuşuna bastıktan hemen sonraki tık sesiyle beraber oluyor, ondan sonra 10 saniye bekledikten sonra aktif oluyor.
Aslında devamlı fişte kalması gerekiyormuş, akülerin ömrü bu şekilde daha hızlı tükeniyormuş ama malum sesten dolayı bende geceleri fişten çekiyorum.

Geri
Yukarı