Online vs Offline Oyun

Aéda

Decapat
Daha fazla  
Bir tarafta hikaye anlatımı ile ilerleyen oyunlar. Diğer tarafta ise rekabetçi oyunlar var sizce hangisi? Bence tek başınaysan arkadaş çevren yoksa offline oyunlar candır ancak beraber oynayabileceğin kişiler varsa Online oyunlar eğlenceli oluyor. Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İstisnalar da mevcut. Misal, World of Warcraft. Hem MMORPG hem de oyun dünyasındaki en köklü hikayelerden birine sahip.

Genel olaraksa dediklerinize katılıyorum. Ancak ben işin CO-OP tarafını sevenlerdenim. Arkadaşlarımla oynasam da biraz hikayesi olan ve aynı amaca arkadaşlarla birlikte yürüdüğümüz oyunları daha fazla seviyorum. Onlarla birlikte gizem çözmeyi, operasyon yapmayı ya da tamamen eğlenceli zaman geçirmeyi. Arma 3 de oynasam, Dead Space de oynasam co-op oynamak çok keyifli eğer kafa dengi arkadaşlarınız varsa.

Tek başıma isem ben de kesinlikle hikaye bazlı oyunlara öncelik veriyorum.

Bu durumun iki istisnası Ultima Online ve Escape From Tarkov'dur benim için. Ultima'yı benimle oynayan arkadaşım olmadı hiç. Ama ben aralıksız 14 sene oynadım. Şimdilerde ise online olmasına ve genelde tek olmama rağmen EFT bağımlısı sayılırım :) Fena sardı, 2017'den bu yana onu da soluksuz oynuyorum.

İstisnalar da mevcut. Misal, World of Warcraft. Hem MMORPG hem de oyun dünyasındaki en köklü hikayelerden birine sahip.

Genel olaraksa dediklerinize katılıyorum. Ancak ben işin CO-OP tarafını sevenlerdenim. Arkadaşlarımla oynasam da biraz hikayesi olan ve aynı amaca arkadaşlarla birlikte yürüdüğümüz oyunları daha fazla seviyorum. Onlarla birlikte gizem çözmeyi, operasyon yapmayı ya da tamamen eğlenceli zaman geçirmeyi. Arma 3 de oynasam, Dead Space de oynasam co-op oynamak çok keyifli eğer kafa dengi arkadaşlarınız varsa.

Tek başıma isem ben de kesinlikle hikaye bazlı oyunlara öncelik veriyorum.

Bu durumun iki istisnası Ultima Online ve Escape From Tarkov'dur benim için. Ultima'yı benimle oynayan arkadaşım olmadı hiç. Ama ben aralıksız 14 sene oynadım. Şimdilerde ise online olmasına ve genelde tek olmama rağmen EFT bağımlısı sayılırım :) Fena sardı, 2017'den bu yana onu da soluksuz oynuyorum.
+1

Her iki tür oyunun da kendine has özellikleri var. Online oyunlar arkadaşlarla tadından yenmez, hele ki CS:GO gibi 5 arkadaş beraber rekabetçi maç girildiğinde sabaha kadar oynanabilir. Fakat offline oyunlar ise türüne göre değişir. Eğer COD gibi her iki modu bulunan oyunlarda offline mod oynarsanız 1-2 saat geçmeden hemen sıkılırsınız. Fakat sadece offline mod'a odak veren bir oyun oynarsanız (Mafia 2 vs.) oyunun sonunu bir gün içinde getirebilirsiniz çünkü hikayesi sizi etkileyecek ve hemen devamını öğrenmek isteyeceksiniz.

Online oyun mastürbasyon gibidir ; alacağın zevk sağ elini ne kadar iyi kullandığına bağlıdır , oynadıktan sonra pişman olursun giden zamana , ama öbür gün pişman olucağını umursamayıp yendien oynarsın yine pişman olursun, sana bir şey katmaz yeni tecrübe vs. hep aynı şeyi yaparak zaman kaybetmekten başka bir şey yapmazsın.
Offline oynayınca iyi ki oynamışım dersin,bir hikaye öğrenirsin bir şeyi tecrübe edersin her seferinde ilk seks gibidir her seferinde yeni bir tecrübe , satranç gibidir zekanı kullanman gerekir işini şansa ve sağ eline bırakman değil .
Online oyunda her seferinde daha yüksek beklenti ile aynı şeyi yaparsın, offline ise farklı şeyler denersin hep daha iyi tatmin için.

Geri
Yukarı