"Onur Ayı" Geldi...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tavıra homofobi diyen beyni ile oturma organı yer değiştirmiş insan var mıdır bilemiyorum fakat rahatsız edici. Homofobik bir insan değilim, logolar ve renkler gözümü gerçekten rahatsız ediyor. Bunun 1 ay olduğunu düşünmek beni bilgisayardan uzaklaştırıyor desem yeridir.
Kutlama veya bu tür şeylerin hepsi belirli günlerdir.
Böyle bir şey için bir ay harcayacaksak her farklı düşünceye 1 ayımızı ayıralım o zaman.

Evet sevgili Sosyal kullanıcıları. Biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz, haziran ayı onur ayı ya da daha bilindik adı ile pride month geldi.

Pride month kısaca LGBTQI+(Daha ne ekleyecekler bilmiyorum.) sınıfına giren yani ikili cinsiyet sisteminde kendine yer bulamayan her bireyin sözde "hakkını savunmak ve farkındalık yaratmak amacıyla kutlanılır.

Birçok firma logolarını veya duruma göre temalarını gökkuşağı renklerine boyayacak ve bu toplulukla ilgili birçok yazı, paylaşım ve ürün yerleştirmede bulunacaklar.

Bu ay dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çünkü Dünya'daki en büyük hak savunucu(!) kısaca SJW topluluğunun da bu topluluğa çalıştığını, bir kelimeden bile linç yağmuruna tutulacağınızı hatırlatmak isterim.

"Bu gökkuşağı furyası gene neden başladı?" dememek için bilgilendirmek istedim. Iyi günler.
Hoş gelmiş.

Bu saçma ay da hazirandamı oluyormuş bir de doğum günüm var ya.

Bilgiler, katkilar icin sevgiler. Gay, biseksuel, vs. olsaydin veya o harflerden herhangi birinin seni tanimlayacagini dusunseydin daha dikkatli olurdun. LGBT bireyler varlar, vardilar ve var olacaklar. Gecmiste kimliklerini sakladilar, simdi ozgurlesiyorlar sadece. Tabii ki firmalarin bunu kullanmasi kacinilmaz, hangimiz bankalarin samimiyetsiz reklamlarindan falan bikmadik ki?

Evet, varlar, var olacaklar ama 1 ay gibi uzun bir süreye yaymamalılar. Gerçi bu mesajınızda süreden bahsetmemişsiniz fakat yine de eklemek istedim.
Ay olarak mantıksız buluyorum, spesifik bir gün seçilmesi daha doğru olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı