Onvo OV-011 alınır mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Batarya ömrü ve garanti konusunda bilgi almak istiyorum. Kullananlar varsa yokuşlu git gel toplam 10-12 km için yeterli olur mu? Kışın soğukta batarya gücü düşer mi, menzil aşırı fark eder mi?

Oldum olası Onvo markasına hiç güvenemiyorum, hele ki scooter için. Bu model hakkında pek şikayetler var: Onvo 011 Şikayetleri - Şikayetvar

Ekleme: Şunu diyebilirim ki; Onvo'nun yetkili servisi rezalet durumda, pek rezalet demeyelim de servis denen bir şey yok yani.
Hocam öyle kararsız öyle tuhaf bir durumda kaldım anlatamam. 50cc mi elektrikli scooter mı karar veremedim. Scooter hoş ama pek uzun ömürlü bir şey değil gibi. İkinci eli de pek durgun bu giriş seviye ürünlerde, muhtemelen alınca elimde kalacak.

Hocam öyle kararsız öyle tuhaf bir durumda kaldım anlatamam. 50cc mi elektrikli scooter mı karar veremedim. Scooter hoş ama pek uzun ömürlü bir şey değil gibi. İkinci eli de pek durgun bu giriş seviye ürünlerde, muhtemelen alınca elimde kalacak.
Bi' ara elektrikli scooter arayışına girmiştim, aynı sizin de belirttiğiniz gibi yokuşlu git gel ile beraber 10 km. vs. Bunun üzerine Mi Scooter düşünüyordum.
Ancak şöyle bir şey var;
  • Yeni yasalarla birlikte scooter kullanmak artık zorlaştı. Bu konu hakkında detayına girmeyeceğim, araştırabilirsin.
  • Kışın scooter kullanmak çok tehlikeli, hele ki yokuşta Allah korusun kaza bela olabilir.
  • Olaki bir scooterda sorun tespit ettiğinizde maliyeti haliyle yüksek, ortalama aylık bakım masrafı zaten bir depo benzin fiyatı kadar. (Bataryası, lastiği vs.)
Yani her ne kadar ileri bir teknoloji bir alet olsa da maalesef ülkemizde pek uygun bir ortama sahip değil, dolayısıyla uzun vadeli olmayabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı