Opel Insignia vs Volkswagen Passat

Alpershn38

Hectopat
Merhabalar, internette gormussunuzdur belki, Opel insignia ve Wolkswagen Passatlar ile bir sanal kavga var resmen, sizce hangisi daha iyi? İkisinden birisini secme hakkiniz olsaydiniz hangisini secerdiniz?

Edit: İnsignia.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevap gayet basit, ne istediğine göre değişir. Konfor ve daha geniş iç mekan istersen Passat tercih edersin, sportiflik ve daha iyi (çoğunluğa göre) tasarım istersen Insignia alırsın.

508 çıktıktan sonra ikisini de tercih etmezdim. :D Bu ay elimdeki aracı değiştirme planım var, elimdeki Tiguan yerine beğenmezsem 4 çeker Compass değil de belki 508 GT sürprizi yapabilirim.

Not: 2019 Kasım üretimi, 2020 Ocak trafiğe çıkışlı 2,000 km'de buzdolabı beyazı Tiguan Highline (cam tavanlı) satılık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Opel baz modellerde VAG'ın premiumda zor sunduğu özellikleri sunan bir marka. Örneğin Insignia'nın en boş paketinde bile şerit takip ve çarpışma önleyici sistemleri var. VAG'ın bu gibi sistemleri üst pakette dahil opsiyonla satmaya çalışmasına denk gelebilirsiniz. :) Bu konuda cimriler.

1-2 saniyelik performans farkı var, bu farkı da Insignia tork üstünlüğü ile kapatıyor. Insignia'nın sürüş zevki daha iyi, daha sert viraj alabiliyor. Yola oturduğunuzu hissediyorsunuz. Passat'da algı olarak konfor seçildiğinden bu konuda geri kalıyor.

İki araç da güzel, tercih sana kalmış. Benim tercihim Insignia, ki halihazırda bu tercihi yapmış biriyim. Bu arada EAT8 şanzımanlı, ödüllü 1.5 motorlu 508 GT de bence bu ikisini ezer. Hem tasarım, hem motor - şanzıman uyumu, hem de genişlik ve sportifliği aynı anda sunmasından dolayı beğendim.

Son düzenleme:
Opel baz modellerde Vag'ın Premium'da zor sunduğu özellikleri sunan bir marka. Örneğin ınsignia'nın en boş paketinde bile şerit takip ve çarpışma önleyici sistemleri var. Vag'ın bu gibi sistemleri üst pakette dahil opsiyonla satmaya çalışmasına denk gelebilirsiniz. :) bu konuda cimriler.

1-2 saniyelik performans farkı var, bu farkı da ınsignia tork üstünlüğü ile kapatıyor. Insignia'nın sürüş zevki daha iyi, daha sert viraj alabiliyor. Yola oturduğunuzu hissediyorsunuz. Passat'da algı olarak konfor seçildiğinden bu konuda geri kalıyor.

İki araç da güzel, tercih sana kalmış. Bu arada eat8 şanzımanlı, ödüllü 1.5 motorlu 508 GT'de bence bu ikisini ezer. Hem tasarım, hem motor - şanzıman uyumu, hem de genişlik ve sportifliği aynı anda sunmasından dolayı beğendim.

Zaten bizlerin insigniayi tercih sebebimiz yol tutusudur 150 ile virajlara giriyoruz tik yok.

Merhabalar, internette gormussunuzdur belki, Opel insignia ve wolkswagen passatlar ile bir sanal kavga var resmen, sizce hangisi daha iyi? İkisinden birisini secme hakkiniz olsaydiniz hangisini secerdiniz?

Edit: İnsignia.

Tabii ki insignia, ama o kadar param olsa tercihimi volvo S60'dan kullanırım yüksek ihtimal.

VW grubu ne hikmetse kendini premium marka olarak görüyor. Evet malzeme kalitesi ve yalıtım güzel olabilir ama bu demek değildir ki bu marka premium! @Jira arkadaşımızın da dediği gibi her şey opsiyon ve 2 hava yastıklı polo peynir ekmek gibi satıldı. Ülkemin insanı VW deyince ağzının suyu akıyor. D segmentte passat'ın artık ne tipi güzel ne donanımı var turbo motor ise sorun eğer, yani güç ve tork ise onuda artık hepsi kullanıyor. 1.5 Ecoboost Mondeo mesela passata 10 basar her açıdan, Renault Talisman 1.3 Tce motorla 160bg 260nm tork 4 control bile var arabada, Insignia keza malzeme kalitesi yol tutuşu...gibi.... Yani passatta var olupta diğer D segmentinde olmayan bir donanım, motor veya teknoloji kalmadı.

Hocam Opel bu ülkede D segment olarak hak ettiği değeri bulamadı. WW adıyla işi götürüyor. Halbuki çoğu modelinde multimedya panel bile yok. Kasa sağlamlığı ve yol tutuşu ile abartılı fiyata satılıyor.

Geri
Yukarı