Başarılı Kurulum OpenCore Big Sur 11.4 | Ryzen 3600 & RX560

Merhaba uzun süre uğraşarak sıkıntısız bir EFI klasörü hazırlayarak kurulumu tamamladım.

Sistemim:
  • Ryzen 5 3600.
  • ASUS ROG B550-E GAMING.
  • 16 GB T-Force DDR4 4000MHz RAM.
  • RX 560 4 GB.
  • Crucial 500 GB M.2 SSD.
Kurulum:
  1. Daha önceden indirdiğim 11.2.3 ISO dosyasını USB'ye Boot ettim ve kendime Config dosyası editledim bunun için OpenCore Kext dosyasını Config.plist işlemek konusundaki programı kullandım.
  2. İlk kurulumdan sonra çoğu şey çalışmıyordu Wi-Fi, enternet, Bluetooth gibi kext dosyalarından kaynaklı hatalar alıyordum, internetten anakartım için uyumu kext dosyalarını topladım biraz zaman alsada sonunda başarılı bir kurulum yaptım.
  3. 11.2.3 kurulumunu tamamladıktan sonra 11.4 sürümüne güncellemek için uğraştım fakat sürekli başa sarıyordu ve güncelleme başarılı olmuyordu daha önceki açtığım konuda Buradan sorunu çözdüm
  4. 11.4 sürümüne güncelledikten sonra tüm kextler çalıştı ve bir sıkıntı çıkartmadı 5 6 gündür sıkıntısız şekilde kullanıyorum ve bir sorun yok.
EFI klasörü.

Şu an kullandığım EFI klasörünü buraya bırakıyorum kullandığım anakart için kextleri bulmak biraz zahmetli oluyor indirip kullanabilirsiniz, seri numarasını güncellemeyi unutmayın.
EFI Klasörü
VirusTotal

Bazen bunu söylediği için dikkate almadım benim incelediğim kadarıyla bir sıkıntı görmedim sistemde orantısız ram kullanımı veya internet kullanımı olmadı gene bir sorun bulursanız benide bilgilendirin :D

Geri
Yukarı