OpenCore Big Sur 8250U ve UHD 620 sistemde renk bozulması

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
Ekran kartını tanıtınca nedense renkler bozuluyor. Catalina kurmuştum onda da aynı sorun vardı şimdi Big Sur kurdum onda da aynı sorunu yaşıyorum. Hiçbir şekilde çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem özellikleri.
  • i5-8250U.
  • MX150 (UHD 620 kullanılacak)
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB SSD.
  • 1080P ekran.

Config: config

WhatsApp Image 2020-12-16 at 16.59.02.jpeg

Ekran kartını tanıtınca nedense renkler bozuluyor. Catalina kurmuştum onda da aynı sorun vardı şimdi Big Sur kurdum onda da aynı sorunu yaşıyorum. Hiçbir şekilde çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem özellikleri.
  • i5-8250U.
  • MX150 (UHD 620 kullanılacak)
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB SSD.
  • 1080P ekran.

Config: config

Eki Görüntüle 783905

Peki dahili ekran kartını nasıl tanıttınız?

Peki dahili ekran kartını nasıl tanıttınız?
Buradaki configi kullandım. Benim cihazıma çok benziyordu o arkadaş kullanmamı söyledi. Kendisi cihazına tanıtmış. 2 gündür uğraşıyorum yapamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Buradaki Config'i kullandım. Benim cihazıma çok benziyordu o arkadaş kullanmamı söyledi. Kendisi cihazına tanıtmış. 2 gündür uğraşıyorum yapamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Maalesef her Config dosyası aynı değildir, BIOS sürümleri dahil birçok şey fark eder.
İmajı indirin ve USB içine yazdırın, OC EFI bölümünü açın ve OC içine girin. Kendinize uygun olan dosyanın adını config.plist olarak değiştirin ve kurulumu tekrarlayınız. Ana ekrana tekrar ulaşınca ekran kartını tanıtırız. :)

Maalesef her Config dosyası aynı değildir, BIOS sürümleri dahil birçok şey fark eder.
İmajı indirin ve USB içine yazdırın, OC EFI bölümünü açın ve OC içine girin. Kendinize uygun olan dosyanın adını config.plist olarak değiştirin ve kurulumu tekrarlayınız. Ana ekrana tekrar ulaşınca ekran kartını tanıtırız. :)

Hocam imaj içindeki config ile başlattım. Ekran kartı 7MB gözüküyor ve HDMI çalışmıyor.

Hocam imaj içindeki Config ile başlattım. Ekran kartı 7MB gözüküyor ve HDMI çalışmıyor.

Şimdi hackintool ile ekran kartını tanıtmamız lazım.
Aynı konu için de bulunan kurulum sonrası dosyasını indirin. (Kurulum sonrası için de hackintool uygulaması mevcut.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı