OpenCore Catalina yüklemesinde "tamamlanmama" Hatası

Dediğim kodu eklediniz mi?

Ekledim yine macOS installer kısmına kadar geldim ve konunun başında da yaşadığım problemi yaşadım.
15.04 ve 15.05 de aynı hatayı aldım

15.06 ile de ekte bıraktığım hatayı aldım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-21 at 17.01.40.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-21 at 17.01.40.jpeg
    273,3 KB · Görüntüleme: 36
Kurulumu nasıl yapıyorsun? Ethernet ile internete kesintisiz bağlı kalıyorsun değil mi?
Zaten masaüstü olduğu için kablolu bağlantım var. macOS installer kısmına kadar gelip burada kalması can sıkıcı, sebebini de anlayamadım. Ekran kartı 5700 XT olanlar yaşamış bu sorunu. Başka bir çözüm de bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarların ne durumda? Kurulumu yaptığın disk türü nedir? Yani GPT ve APFS formatında, değil mi?
BIOS ayarları
Disable
  • Fast Boot
  • Secure Boot
#Enable
  • Above 4G decoding bu enable olunca donuyor hiç yükleme aşamasına geçmiyor.
  • EHCI/XHCI Hand-off
  • OS type: Windows 8.1/10 UEFI Mode
bu şekilde.

Disk Sandisk SSD 240GB. Zaten ilk başta disk utility deyip APFS formata çeviriyorum, sonra re-install ile ilk aşamayı geçiyorum. Sonrasında OpenCore'da macOS install seçeneği gelince yükleme aşamasında alıyorum bu hataları. 15.06'da bir tek re-install yapıp diskin içine yazarken bir önceki cevapta o hatayı verdi.

• Above 4G decoding bu enable olunca donuyor hiç yükleme aşamasına geçmiyor.
Bunun sebebini hemen açıklayayım, boot args'da zaten bunu aktif eden bir kod varken bunu Enable yaptığın için çakışıyor. SSD'nin yazılımı yüklü mü? Yüklüyse de firmware güncel mi? Bir de 970 Evo'dan alan ayırıp ona yazmayı dener misin?

Bunun sebebini hemen açıklayayım, boot args'da zaten bunu aktif eden bir kod varken bunu Enable yaptığın için çakışıyor. SSD'nin yazılımı yüklü mü? Yüklüyse de firmware güncel mi? Bir de 970 Evo'dan alan ayırıp ona yazmayı dener misin?
970 Evo'da onu yapabilecek bir alana sahip değilim ne yazık ki. SSD yazılımı yüklü değil ama bakayım.

Düzeltme: Herhangi bir yazılımı yok Sandisk Plus 240GB SSD'nin.

Geri
Yukarı