OpenCore Configurator Kext/Config eklenmiyor

Daha fazla  
Başarılı bir Big Sur kurulumu yaptım. Sonrasında kext eklemek istediğimde OpenCore Configurator'den kext seçimi yapamadım ayrıca sürükle bırak da işe yaramadı.

Yaptığım araştırmalar sonucunda OpenCore ve Configurator sürümleriyle ilgili olabileceğini öğrendim. İkisini de son sürümlerine güncelledim(0.6.8). OpenCore'u güncellerken kullandığım propertree isimli uygulama otomatik olarak kextleri ekleyerek sorunu çözdü. Şimdi de yama yapmak istiyorum fakat yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Özet:
Sürükle-bırak işe yaramıyor.
Yama için göz atma tuşu yok.
OpenCore ve OpenCore Configurator'ı son sürüme güncelledim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Disk: ST1000DM010-2EP102 1TB.
Ethernet kartı modeli: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_85051043&REV_09
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7670.
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-3350p CPU @ 3.10GHz
Anakart: ASUS CM6340.

ProperTree dener misiniz?

Kextlerimi zaten ProperTree kullanarak yüklemiştim. Şimdi yama yapmam gerekiyor.
ProperTree veya başka bir uygulama kullanarak Hackintool'da yaptığım yamayı Config'e eklemek istiyorum. Sanırım ProperTree bu işi yapamaz. Yapabiliyorsa da biraz ayrıntı verebilir misiniz?
Attığınız rehber yanlış anlamadıysam kextleri ekleme yöntemi.

Bunu deneyin:

Teşekkür ederim yarın sonucu paylaşacağım.
Hocam rehberi anladığım kadar uygulamaya çalıştım ve sonuç alamadım.
Kendi bulduğum ID'lerle denedim böyle takıldı kaldı; sizin rehberdeki ID'lerle şansımı denemek istedim masaüstüne ulaştım ama kartım yine tanınmamıştı.".dsl" uzantılı dosyayı da rehberde anlatılanlara göre değiştirdim , satır 31 de hata veriyordu ben de o satırı sildim haberiniz olsun.
Sonuç olarak başaramadım config dosyam ekte var.(Ekran kartımı HD Radeon 7770 olarak göstermeye çalıştım , benimkisi HD Radeon 7670.)

Ekran kartı konum yolu: ACPI(_SB_)#ACPI(PCI0)#ACPI(PEG0)#PCI(0000)

IMG_0688.JPG

Son düzenleme:

Geri
Yukarı