OpenCore i5 10300H uyumlu mu?

byazem

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Mobilya Üretimi
Arkadaşlar Monster Abra A5 v15.5 laptop almayı düşüyorum fakat macOS kurabilirliği konusunda tereddütteyim işlemci Intel Core i5 10300H acaba OpenCore desteği var mıdır, yoksa da 1-2 hafta içinde gelme olasılığı var mıdır?

Clover'da Ice Lake için SMBIOS mevcut fakat 10300H yok. SMBIOS olması da tam uyumluluk olduğu anlamına gelmiyor tabii.
Peki sizce riske girmeden Intel Core i5 9300H bir cihaz mı almalıyım, yoksa Intel Core i5 10300H alıp deneme yapmalı mıyım?
Başarısız olsam dahi sizce yakın orta vadede macOS desteğine kavuşur mu?

Burada iki cihazın özellikleri birbirine yakın.

Intel Core i5 9300H
8GB RAM 2666MHz
512GB SSD
15,6" Full HD IPS 120Hz Yansımasız Mat Ekran
4GB GTX 1650 GDDR5 GPU
Intel Core i5 10300H
8GB RAM 2933MHz
256GB SSD
17,3" Full HD IPS 120Hz Yansımasız Mat Ekran
4GB GTX 1650 GDDR6 GPU

Son düzenleme:
1 nesil fark ve RAM hızı arasında fark da var. Video düzenleme ve render, günlük hayatın veya işin için çok önemliyse nesilden fedakarlık edilebilir gibi. Fakat i5-9300H sıkıntı yaratabilir. 9.nesil i5 için bir SMBIOS bulamadım çünkü. @claus hocam daha iyi bilebilir, Intel konusunda çok tecrübeli.

1 nesil fark ve RAM hızı arasında fark da var. Video düzenleme ve render, günlük hayatın veya işin için çok önemliyse nesilden fedakarlık edilebilir gibi. Fakat i5-9300H sıkıntı yaratabilir. 9.nesil i5 için bir SMBIOS bulamadım çünkü. @claus hocam daha iyi bilebilir, Intel konusunda çok tecrübeli.
Bazı yabancı kaynaklarda MacBook Pro 15,1 ile birlikte kurulum yapılabildiği yazılmış ama tabi ki bir bilenin cevabı daha iyi olur.

Şimdi şöyle açıklayayım 10.nesil ile deneyebilirsin elbette ama sorun yaşama ihtimalin yüksek. 2 hafta değil ama ileride bu problem ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. 9300H için de durum biraz farklı ama bu işlemcide açıkçası problem yaratma olasılığı ufakta olsa var diyebiliriz.

Şimdi şöyle açıklayayım 10.nesil ile deneyebilirsin elbette ama sorun yaşama ihtimalin yüksek. 2 hafta değil ama ileride bu problem ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. 9300H için de durum biraz farklı ama bu işlemcide açıkçası problem yaratma olasılığı ufakta olsa var diyebiliriz.
Şu an kullandığım HP Pavilion 15-CS1011NT cihazımda da ilk aldığım zaman kurulum yapabilen yoktu fakat şimdi tüm özellikleri çalışır şekilde kurulum yapmayı başardım.
Sanırım aynı şey bu cihaz için de geçerli olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı