OpenCore ile kurulu Windows10 üzerine macOS Catalina kurulumu

ismailee

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Merhabalar,

Forumda arattım ama bulamadım. Halihazırda M.2 SSD NVMe üzerine kurulu Windows 10 sistemim bulunmakta. Bu sistemi bozmadan üzerinde en güncel macOS sistemi kurmak istiyorum. Yani Dual sistem kullanmak istiyorum. Aşağıda belirttiğim sistem için yardımlarınıza ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Sistemim:

Disk: James Donkey JD1024 1TB 3D NAND 2100MB-1700MB/sn NVMe M.2 PCI-e SSD disk.
İşlemci: i7 6700K.
Anakart: Z170A MSI Gaming m7.
Bellek: 32 GB 2400MHz.
Ekran kartı: EVGA GTX970 SSC acx 2.0+ GDDR5 4 GB 256Bit DX12 NVIDIA GeForce.

High Sierra kurabilirsin. Windows'da alan ayır, kurulum ekranında ayırdığın alanı seçip ilerle. Bu kadar.

OpenCore ile nasıl kuracağım peki? Yani kurulum rehberi yok mu bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube üzerinde Recep bey önermişti. Eğer beta sürecindeyse Clover kullanmak daha mantıklı tabi. Peki Clover ile MacOS Catalina kurabiliyor muyum?

Peki cevaplarınız için teşekkür ederim. Ben öncelik olarak Catalina'yı kurmayı deneyeceğim. Eğer sorun yaşarsam High Sierra'yı kurarım artık.

Sanırım anlatamadım. Size verdiğim sürüm ekran kartınızın desteklediği son macOS sürümüydü. Catalina kurmanız bir şey ifade etmez. Donanım hızlandırma ve çözünürlük sorunu yaşadıktan sonra HS'ye dönmek zorunda kalacaksınız. Çok isterseniz de i7-6700K'daki iGPU'yu kullanırsınız, hepsi size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı