Başarılı Kurulum OpenCore | macOS Big Sur & Windows 11 | GTX 1050 Ti & HD 530

Selamlar, son zamanlarda Windows'a olan nefretim artmaya başlarken daha önce denerken zorladığım OpenCore macerasına yeniden başladım. İlk önce OpenCore ile macOS'u kurdum. Daha sonra Boot Camp aracılığı ile Windows 11 kurdum. Görüntüyü anakart üzerinden alıyorum. Windows 11'e geçtiğim zaman port değiştirmeme gerek kalmıyor, oyunlar GTX 1050 Ti'yı kullanıyor. İnternet bağlantısı için RTL8111.kext dosyasını EFI > OC > Kexts kısmına atmam yetti. Ek bir sorun olarak (pek sayılmaz) config dosyasında olmamasına rağmen Macbook olarak gözüküyor. iCloud olsun diğer yerler iMac olarak görüyor. Orası neden Macbook olarak görüyor bilmiyorum. EFI paylaşmam çok uygun olmaz diye düşünüyorum. İnternet zaten EFI kaynıyor. Ek olarak screenFetch görüntüsünü ekledim, arkadaşı çok bilmiyorum doğru mu çıktı verdi bir fikrim yok. Windows 11 için ekran görüntüsü almayı maalesef unuttum, açık tema beni de rahatsız etti. 😅 Seviyeyi bir tık ileri taşıyarak Monterey'e yükseltmeyi deneyebilirim.

Sistemim;

• i5-6400
  • Phoenix GTX 1050 Ti
  • H110M-D
  • Patriot Burst 240 GB
  • Realtek® RTL8111H

BIOS üzeriden yaptığım ayarlar.

BIOS > Advanced > System Agent Configuration > Graphics Configuration > Primary Display > iGPU
BIOS > Advanced > System Agent Configuration > Graphics Configuration > DVMT Pre-Allocated 1024 MB

Ne çalışmıyor?

Uyut uyandır çalışmıyor, beni rahatsız etmedi.
Ekranımı 75 Hz'e çıkamıyorum, oyun oynamadığım için beni rahatsız etmedi.
Messages ve FaceTime çalışmıyor. Neden bilmiyorum.

1629597855746.png

Screenshot (6).png

windowsscreenfetch.png

Son düzenleme:
Hocam öncelikle ben dualboot yaptım 256 GB SSD ile ben GTX 1050Ti 4 GB, AMD Ryzen 3 3100 Cooper, GIGABYTE B450 S2H anakart kullanarak eksiksiz Big Sur kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Windows 11'de oyunlar 1050 Ti, Mac'te ise onboard ekran kartını aynı porttan nasıl kullanıyorsunuz bu kısmı anlayamadım. Eğer biraz daha detay verme şansınız olursa o kadar makbule geçer ki. Sırf bu yüzden (1050 Ti çalışmayacak diye) High Sierra'da çakılıp kaldım :)

Geri
Yukarı